Mäntylammen lavalla Vihannissa kesällä-83 Ganesien soittaessa, pari kaveria hyppäsi lavalle rokkaamaan ja samantien järkkäri heitti kaverit takaisin alas jolloin remu pysäytti rumpaamisen ja huusi järkkärille että "anna niitten kavereitten olla"josta pojat innostu ja hyppäsivät uudelleen lavalle jolloin taas järjestysmies tuli heittään pojat takaisin ,niin silloin Remu karjaisi kesken soiton järkkärille"etkö sinä saatana usko" ja heitti rumpupalikalla järkkäriä selkään! Olin itse silloin paikalla.
remu heitti rummpupalikalla
5
2607
Vastaukset
- joni678
TERe
ONKO Remu sun mielestä hyvä rumpali?
Monen mielestä on ihan hyvä jos remu heittää
palikat nurkkaan ja siirtyy vaikka heittää
läppää. Tosin hemmon laulujutut pianon kera
on ollu ihan hyvää matskua. Telkusta tullu
vanha dokkari kun ganesit oli keikalla Tavastialla
oli tosi hassua mesomista!!!- roadrunner
teidätkö mistä saisi hurriganesin tavastian keikan? Jäi näkemättä.
- kilu
roadrunner kirjoitti:
teidätkö mistä saisi hurriganesin tavastian keikan? Jäi näkemättä.
Miulta saat, paljon maksat?
- Mikk0
kilu kirjoitti:
Miulta saat, paljon maksat?
Tulee TV:stä uutena vuonna ja uusintana muistaakseni 7.1.
- remu teki myös...
Vuonna 1984 Remu teki myös seuravaa, lopetti kesken kaiken soittamisen Pihtiputaan Saapasjalkarockissa vuonna 1984, totesi vain mikkiin, että" vittu, ei tää oo hauskaa" ja lähti pois lavalta. Saapasjalkarockissa olleet varmasti muistavat tämän ;)
Ketjusta on poistettu 15 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1682887
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.642496- 2032199
- 731819
- 1021763
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91611- 921373
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2171141- 811110
- 951069