Hei!
Minulla on alkuperäinen, ostettu 16.5.1955
Zaiss Ikon Contina Ia kamera, onko muilla
kokemuksia samasta kamerasta?
ZEISS IKON CONTINA Ia
Onko kokemusta
1
513
Vastaukset
- KPy
Olen opetellut kuvaamaan Contina II:lla 70-luvulla. Isä antoi mieluummin vanhan kameransa, kuin uuden järjestelmäkameransa pojalle reissuun. Suurin ero I:llä ja II:lla ollee valotusmittari, joka tosin tuossa yksilössä oli jo vanhuuttaa kuollut. Kamera on tukeva ja lastavara riitti mainiosti sen aikaisiin diafilmeihin, kuten CT 18.
http://www.fmp.fi/fmp_fi/muvieras/arkisto/esinekok/kino_etsin.htm
Muista, että kamerallatulisi kuvata jonkin verran, jotta se pysyy kunnossa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olen päivä päivältä vain varmempi siitä että rakastan sinua
Onhan se tällä tuntemisen asteella jokseenkin outoa, mutta olen outo ja tunne on tunne. 😊921393Verovähennysten poisto syö veronkevennykset pieni- ja keskituloisilta
Kokoomuslaiset ja perussuomalaiset kansanedustajat jakavat kilvan postauksia, jossa kerrotaan miten kaikkien työssäkäyvi1841360Hei rakas mies. Olisi yksi kysymys, mielellään rehellinen vastaus edes täällä..
Mitä sinä minusta haluat?761155- 891096
- 82941
- 79929
- 36889
Kelloniemeltä harvinaisen lapsellista käytöstä valtuustossa
Olipa harvinaisen ala-arvoinen esitys kelloniemeltä valtuustossa. Alkoi Nivalaa oikein matkimalla matkimaan siteeratessa66855Satonen Kelaan, on paras mies ?
Kukaan ei ole tehnyt enemmän Kelalle asiakkaita kuin Satonen kokoomuksineen, näin ollen täyttänee paikan edellytykset v61825Korjaamo Kiesifix
Hei. Kävin viime viikolla tuolla korjaamolla, siistiä oli mutta yksi asia jäi mieleen!Joitakin jätkiä istui ja katseli/5821