Calgary rikkoo IIHF/NHL/IOC sopimusta!

NHL sopi IOC;n kanssa, että kaikki halukkaat PITÄÄ PÄÄSTÄÄ Kipper siis saisi halutessaan levätä vaikka nyt tai koska haluaakaan!

Eli jos Kipper ei tule kisoihin se on ns. hänen oma päätös ja silloin se mies on täysi MULUKKU ja sietäisi SAUNAN TAAKSE!

Tottakai Calgary on sitä kieltänyt, mutta Kipper ei voi sitä myöntää!! KUMMOLA NYT OLISI AIKA NÄYTTÄÄ, ETTÄ MUUTAKIN LÖYTYY, KUIN FASELIN KANSSA KAHVITTELU!
3295
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Meinaatko että Galgary kieltää kipperin osallistumisen Suomen maalivahdiksi, peluuttaa tätä kaikesta huolimatta ja samaan aikaan laskee mm Iginlan Torinon jäälle.

Täysin kipperin oma päätös ja perustuu siihen että hän on antanut World Cupissa kaiken mitä hän maajoukkueelle pystyy antamaan. Suomessa häneen kohdistuvat odotukset ovat nousseet yksinkertaisesti liian korkeaksi.. hänellä ole maajoukkueessa periaatteessa siis kuin hävittävää.

Ainoastaan Olympiakulta olisi voitto suhteessa aiempaan ja se on utopiaa. Jokainen joka tarkemmin asiaa miettii, tajuaa tämän.

Äänestä
  • Mm. Ruotsin Markus Näslundin sädekehä on himmentynyt aikalailla NHL:n ulkopuolisten esitysten vuoksi. Kaveri on noussut NHL-maalitykiksi ja joku on saattanut kuvitella hänen olevan tavallisten kuolevaisten yläpuolella joka suhteessa. Hän on edelleen stara NHL:ssä, mutta pelannut todella heikosti maajoukkueessa ja Ruotsissa. Voisi sanoa kaverin palanneen Kanadaan häntä koipien välissä ja iso lommo maineessa.

    Maalivahdin mahdollinen epäonnistuminen huomataan vielä paremmin kuin yksittäisen kenttäpelaajan. Ehkä Kipper katsoo, ettei hänellä ole juurikaan voitettavaa...

    Äänestä

  • Calgary -> Canada!

    Kipper -> Finland

    Iginla -> Canada!

    jos osaat laskea 1 1=ymmärrät mitä CanHockeyMafia tarkoittaa!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


U.a.t. kirjoitti:

NHL sopi IOC;n kanssa, että kaikki halukkaat PITÄÄ PÄÄSTÄÄ Kipper siis saisi halutessaan levätä vaikka nyt tai koska haluaakaan!

Eli jos Kipper ei tule kisoihin se on ns. hänen oma päätös ja silloin se mies on täysi MULUKKU ja sietäisi SAUNAN TAAKSE!

Tottakai Calgary on sitä kieltänyt, mutta Kipper ei voi sitä myöntää!! KUMMOLA NYT OLISI AIKA NÄYTTÄÄ, ETTÄ MUUTAKIN LÖYTYY, KUIN FASELIN KANSSA KAHVITTELU!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu