-monista paikoista saisi "onkimalla" tietoa, mutta asiantuntijoita on joilta voi saada joitain ellei jopa kerralla vastauksia:
-Jos vaihtaisin/ostaisin toisen "kärryn" 400 -sarjan Volvo olisi eräs "nätti" vaihtoehto.
-onko niitä kaasarikoneilla?
-koska tuli ensimm.joissa on korin sinkitystä?
-onko Dieseleitä ja mitä D-koneita niissä on?
mitä isonpaa pitäisi vanhassa katsoa?
kiitos.
jos ostaisin
2
727
Vastaukset
- 460 sarjaan
-onko niitä kaasarikoneilla?
on vanhempia heikkotehoisia malleja mutta kaikki tehokkaammat/katalysaattorimallit ruiskulla. Miksi ihmeessä haluat kaasarin? Ruiskukone on auton paras osa. Vääntää mukavasti alhaalta, aikalaisekseen tehokas ja kuluttaa vähän.
-koska tuli ensimm.joissa on korin sinkitystä?
1994 faceliftin myötä ruostesuojausta parannettiin. Tai tässä yhteydessä pitäisi kai sanoa että autoon lisättiin ylipäätänsä jotain mitä voisi kutsua ruostesuojaukseksi.
-onko Dieseleitä ja mitä D-koneita niissä on?
On, rellun silloisella tiisselillä mutta en tiedä onko noita koskaan tuotu ainakaan virallisesti Suomeen.
- mitä isonpaa pitäisi vanhassa katsoa?
ettei osta sellaista.
- kiitos.
eipä kestä.- kmkk
-kiitos vielä, tässä oli mukavasti ASIALLISTA tietoa.
-94 tuli parempaa ruostesuoj.faceliftiin.
milloinkahan muihin 400-sarjassa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2063858Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii622446Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3912306- 472223
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321531Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5151295Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931271- 561247
- 711175
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1251136