Jäbä lukenut taas Saulin blogia

Ettes häppee, vanha mies. Kahta asiaa tarkemmin sanottuna: Postailet Niinistön blogista löytämiäsi juttuja omina ihmettelyinä ja toisekseen täysin kritiikittömästi uskot kaiken mitä Saukko keksii omasta päästään.
6155
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

...just niin, sama juoni kuin entisten kommunistien neuvostoliitto-liturgioissa, heh heh

Äänestä
  • Vihjailusi aivopesusta osoittaa oman tietämättömyytesi, sillä noin vihjatessasi oletat, että olisin jossain asiassa muuttanut mielipiteitäni Niinistön kampanjan ansiosta.

    Näin ei ole.

    Äänestä

Ei Saukko mitään omasta päästään keksi. Mainostoimisto on laittanut sanat suu...
Ainoo, mitä Saukko pystyy omasta päästään tekemään on linnunpönttö...siihen sillä on ainekset omasta takaa.

Äänestä

Niinistön blogissa on hyvää juuri se, että hän kirjoittaa ne itse. Siksi niitä kannattaa lukea ja tarvittaessa siteerata. Minun mielestäni etenkin turvallisuuspolitiikkaa käsitelleet blogit ovat sen verran osuvia ja ajankohtaisia, että niiden avulla voi herätellä keskusteluja laajemminkin.

Äänestä
  • Turvallisuuspoliittisesti olemme ajautumassa aikaan, jossa vastakkain on NATO ja muslimimaailma. Kolmas maailmansota käydään näiden välillä. Valitkaamme joukoksemme NATO. Silloin pääsemme taas sotimaan!

    Äänestä

  • aika kirjoitti:

    Turvallisuuspoliittisesti olemme ajautumassa aikaan, jossa vastakkain on NATO ja muslimimaailma. Kolmas maailmansota käydään näiden välillä. Valitkaamme joukoksemme NATO. Silloin pääsemme taas sotimaan!

    >>Turvallisuuspoliittisesti olemme ajautumassa aikaan, jossa vastakkain on NATO ja muslimimaailma.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pol. tuntija kirjoitti:

Ettes häppee, vanha mies. Kahta asiaa tarkemmin sanottuna: Postailet Niinistön blogista löytämiäsi juttuja omina ihmettelyinä ja toisekseen täysin kritiikittömästi uskot kaiken mitä Saukko keksii omasta päästään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu