Anneli sekoilee valtaoikeuksilla
7,62 rk 62
3143
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
... mieltä kuin Vahanen niin kuin myös perustuslaki, että presidentin ei tule sekaantua EU-asioihin. Vanhanen kannattaa myös sitä, että presidentin nimitysoikeutta pitää vähentää. Sehän on johtanut siihen, että Suomen Pankin pääjohtajana ja varapääjohtajana on sossupoliitikot Liikanen ja Louekoski, jotka muuten olivat sen surullisen Holkerin hallituksen vv-ministereitä, muut jäsenet ovatkin sitten puolueettomia asiantuntijoita.
Itse olen sitä mieltä, että presidentin kaikki poliittinen valta pitää riisua. Valtaa demokraattisesti hallitussa maassa pitää kantaa eduskunnan luottamusta nauttiva hallitus niinkuin muissakin läntisen Euroopan, Ranskaa lukuunottatta, tapahtuu.
enemmän rahaa miehiltä heidän menoihinsa. Mitäs uutta siinä on?
sanalla tarkoitin sitä patistusta työmarkkinajärjestöjen suuntaan....
Näillä tasa-arvo naisilla tuntuu olevan vallalla sellainen käsitys että jos mies juoksee satasen alle kymmenen sekunnin, niin naisenkin aika on sama.
Onhan sekin logiikkaa.