Mitenkäs se kupeista ennustus käy? Mitä niiden alla pitäis olla ja kuinka niitä sitte käänneltäis? Mitä löytyneet esineet kertoo saajalleen??? onko tiedossa hyvää nettisivua jossa kerrottais uudenvuoden taioista??
RÄISKYVÄÄ UUTTA VUOTTA KAIKILLE!!!
RÄISKYVÄÄ UUTTA VUOTTA KAIKILLE!!!
Vastaukset 1
Vanhimmat
1. kuppi = rakkaus (laita pun.lanka tai sydän)
2. " = ilo (valk.lanka)
3. " = suru (musta lanka)
4. " = avain = oma koti
5. " = vauva piirrä pap.vauva tai pikkunukke)
6. " = auto (piirä pap.tai laita pikkuauto)= matka tai oma auto
7. " = raha(laita pikkukolikko)=tulossa rahaa
8. " = kirje (piirrä pap. pikkukirje)= viesti jostain mukavasta esim. tulossa rahaa tai työpaikka tai jokin muu mukava viesti
9. " = sormus (laita joku sormus)= kihlaus tai häät
Toivottavasti sait selvää? Suluissa on aina se juttu mikä pitää laittaa kupin alle. Joku sotkee kupit epäjärjestykseen muiden huomaamatta ja sitten jokainen vuorollaan saa nostaa kolme kuppia silmät sidottuina. Niistä paljastuu sitten kolme asiaa jotka "toteutuu" ensi vuonna! Nostoja ei saa uusia, vaan jokainen siis nostaa vain yhden kerran kolme kuppia. Hyvää uutta vuotta!
Terveisin:) Siiri