Yliannostuksen vaikutus elimistöön

Olen ottanut 2krt lääkkeiden yliannostuksen (Diapam, Rivatril, Promazin).Hoitona on ollut lääkehiili sairaalassa.

Onko mahdollista, että olen saanut esim. maksavaurion? tms.
1290
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Aivo vaurio aika varmasti, jossain keskus hermoston alueella ja jos jatkat samaa niin joku kerta heräät sairaalasta ala ruumis halvaantuneena ja siinä sit on kiva viettää seuraavat 40 vuotta paskoen ja kusten alle täysin avuttomana.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Enkeli kirjoitti:

Olen ottanut 2krt lääkkeiden yliannostuksen (Diapam, Rivatril, Promazin).Hoitona on ollut lääkehiili sairaalassa.

Onko mahdollista, että olen saanut esim. maksavaurion? tms.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu