pitääks ketju(t) vaihtaa? e34 520i 91vm
ja milloin? niit on kai kaks
onko vaikee vaihtaa tai kallista?
ajettu nyt 290tkm
ja milloin? niit on kai kaks
onko vaikee vaihtaa tai kallista?
ajettu nyt 290tkm
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Pitää vaihtaa kun on sen aika. Ei ole osaavalle vaikeaa. Persaukiselle kaikki on kallista.
eli maksaako itse ketju jonku 40e ja sit asennus kuten hihnassa jonkun 300e
vai onko viel kalliimpaa?
toivoisin ihan asiallisia viestei ei iva tai vittuilu viestejä mikäli ei vastausta tiedä on parempi ettei kirjottele tänne mitään kiitos!
www.btcf.fi
vaihdeta ennen kuin niist tulee selvää ääntä, tai ison koneremontin yhteydessä. Mun m50 ajettu joku 275000, eikä ketjuu vaihdettu.
ite oon ajanut 295tkm tai just ostin ton bemarin 520i vm92 mut se kehrää ku kissa
kerran ku sen kylmänä käynnistin tuli jonkinlainen pauke mut lakkas melki heti? ja kone ottaa kierroksii komiasti, tuntuu että on paljo tehokkaampi ku mondeo 2.5'L v6 170hp siis tuntuu tehokkaammalta en tiedä miks? outoo? alavääntö tosin huonompi mut 2500 alkaa meno maistuu aika kivasti.
onkohan mul vakio putki ku tulee pirun moiset soundit putkesta raikaa oikee 6:tosen murinaa mutta ei häiritsevästi vaan aika sivistyneesti.
onko sul minkä moiset äänet
ja saako tohon bemuun pistettyy jonkinlaisen sportti vaimentimen?
niin ja mil saa penkin ?jousten? kitinät loppuun häirittee mut muuten tosi HYVÄ ja hiljanen auto YLLÄTYIN IHAN VITUSTI!
se on parempi ku ford mondeo 2.5l v6 24v GT vm97
siis ihan oikeesti on!