Venus Leijonassa

aurinkovaaka30v.

Onko ketään muita, jolla venus leijonassa? Miten teillä on rakkausrintamalla asiat? Onko "unelmien mies" löytynyt? Minkä (aurinko) merkkisen miehen kanssa olet yhdessä? Olisiko mitään muita vinkkejä rakkauden saralle antaa? Kiitos etukäteen :)

4

2443

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vaaka/leijona

      Myös aurinkovaaka, venus ja nouseva leijonassa.. Unelmien mies valitettavasti vielä hakusessa, oon tosi ronkeli. Tarjokkaita kyllä löytyis, mutta kun kenenkään kanssa ei jaksa..
      Aiemmin oon pudonnut leijoniin sekä vesimiehiin, leijonat vetoaa fyysisesti, vesimiehet sielunkumppaneita.

      • Haahuu

        Moi, itselläni on rapuaurinko ja venus & merkurius leijonassa, muuten vahva skorppari painotus. Kestävimmät suhteet ovat olleet Leijona ja Joukkari miesten kanssa. Molemmilla on leijona- merkki keskeisesti esillä kartalla - jousimiehellä nousevamerkki leijona (jupiter myös tässä merkissä). Eli fyysinen läsnäolo on vahva juuri oman leo venuksen asettuessa joko toisen auringon/kuun/ asc - kohdille. Toki tarvitsee katsoa myös muita edellytyksiä. Mutta näin, jos vain katsotaan sitä venusta. Pitemmän päälle kuumerkkien yhteensopivuus ja kuun suhden muihin kartan elementteihin on varmaankin ratkaisevampaa - etenkin jos suhde vakiintuu ja muutetaan yhteen. Kuu edustaa mm. lapsuutta/lapsia/äitiä/äitiyttä (suhdetta näihin), alitajuntaa, tunteita, kotiasioita, pohjalla olevaa sielunvirettä jne. Eli kuun sijoituksesta näkee asioita, jotka antavat osviittaa arjessa elämiseen .


      • twin

        täällä! Aurinkomerkkini on Kaksonen ja venus&nouseva leo, kuu vielä jouskarissa niin sitä omaa tahtoa tuntuu riittävän! Mun paras mieskaveri on vesimies ja sielut kohtas heti.. tosin siinä ei ole koskaan ollut romantiikan väreilyä. Miesleijonien kanssa on aina ollut "väreilyä" ja juttu luistaa hyvin, kavereina monta naisjellonaa. Jouskarit saa mut pysähtymään, mutta jostain syystä kalat vetävät puoleensa.. nytkin yksi kala koukussa.. mutta mutta onko tämäkään se "oikea".. ;-))


    • rabux

      Olen rapu jolla on leijona-venus. Mielestäni leijona-venuksesta ei voi pelkästään tulkita miessuhteita, vaan muusta kokonaisuudesta ja siitä miten tähdet kulloinkin osuvat syntymäkarttaan.
      Itselläni tuo leijona-venus vaikuttaa rakkautena taiteisiin ja estetiikkaan yleensäkin (kauniit vaatteet, sisustukset yms. ovat tärkeitä). Minua myös sanotaan näyttäväksi ja kuningatarmaiseksi ulkoisesti ja epäillään sangen usein aurinko-leijonaksi, vaikka en ole nousevaltakaan leijona-merkkinen. Ulkoinen olemus ja sisäinen minä ovat mielestäni ristiriidassa, sisäisesti olen todella muuta kuin kuningatarmainen, todellakin! Vastakkaiselta sukupuolelta olen aina saanut riittämiin huomiota, jopa homoilta!

      Mutta sen voin sanoa, että unelmien mies on löytynyt.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      87
      2049
    2. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      39
      1323
    3. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      136
      993
    4. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      214
      933
    5. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      80
      820
    6. 95
      803
    7. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      215
      714
    8. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      73
      691
    9. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      51
      680
    10. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      638
    11. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      69
      621
    12. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      35
      601
    13. 37
      561
    14. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      517
    15. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      467
    16. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      452
    17. Hämmentävä hetki: TTK:sta pudonnut Johanna Puhakka lataa pettyneenä: "Sitä ei voi kieltää"

      Johanna Puhakka ja Jurijs Jurza Trosenko tippuivat Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta. Suositussa viihdeohjelmassa nähtiin
      Tanssii tähtien kanssa
      13
      449
    18. Nyt ei enää ole

      Mitään mikä pitäisi mut hiljaa, kaikesta. Tämä on muutamalle henkilölle täällä.
      Ikävä
      35
      444
    19. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      433
    20. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      427
    Aihe