Olen ottanut lääkärin määräämää Cocillana-nimistä yskänlääkettä pitkittyneeseen yskään. Pakkausselosteessa sanotaan että lääke ei aiheuta sikiölle haittoja mutta silti mietityttää... Onko kenelläkään kokemusta tai tietoa kyseisestä lääkkeestä?
Cocillana yskänlääke??
1
727
Vastaukset
- rv 23
Lääkärin kyllä pitäisi tietää mikä sopii,et jos se on sulle sitä määrännyt ja tiesi et oot raskaana niin pitäisi turvallista olla. Oli kans tossa flunssaa jokin aika sitten ja terveydenhoitaja sanoi,et flunssalääkkeitä ei sais ottaa kun niiden vaikutuksista ei tiedetä ja samoin sanoi yskänlääkkeistä.Mutta tarkoitti juuri noita ilman reseptiä saatavia...
Itseä myös aina epäilyttää ottaa mitään lääkkeitä...edes panadolia en ole ottanut,vaikka sen turvallista pitäisi ollakin. Mut etköhän voi sitä yskänlääkettä ottaa,jos tosiaan lääkäri määrännyt. Ei sekään hyvää tee jos joutuu kokoajan yskimään hirveästi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olen päivä päivältä vain varmempi siitä että rakastan sinua
Onhan se tällä tuntemisen asteella jokseenkin outoa, mutta olen outo ja tunne on tunne. 😊931438Verovähennysten poisto syö veronkevennykset pieni- ja keskituloisilta
Kokoomuslaiset ja perussuomalaiset kansanedustajat jakavat kilvan postauksia, jossa kerrotaan miten kaikkien työssäkäyvi1841400Hei rakas mies. Olisi yksi kysymys, mielellään rehellinen vastaus edes täällä..
Mitä sinä minusta haluat?761175- 901125
- 81985
- 83979
- 39952
Kelloniemeltä harvinaisen lapsellista käytöstä valtuustossa
Olipa harvinaisen ala-arvoinen esitys kelloniemeltä valtuustossa. Alkoi Nivalaa oikein matkimalla matkimaan siteeratessa66905Satonen Kelaan, on paras mies ?
Kukaan ei ole tehnyt enemmän Kelalle asiakkaita kuin Satonen kokoomuksineen, näin ollen täyttänee paikan edellytykset v78888Korjaamo Kiesifix
Hei. Kävin viime viikolla tuolla korjaamolla, siistiä oli mutta yksi asia jäi mieleen!Joitakin jätkiä istui ja katseli/5841