Halosen kannatus romahtamassa

Halosen kannatus laskee räjähdysmäisesti. Puolisen vuotta sitten oli yli 80% ja nyt enää 54%. Suunta on oikea, kansa viisastunut ja äänestää Soinia.
3209
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Miten voi olla noin idioottimaisia kuvitelmia, että Soini nostaa kannatustaa. Soinin porukka on Halmeen tasoista populistiroskkaa. Tuo on erään 30 luvulta olevan valtakunnan sekopään tapaista uhoomista.

Äänestä

Minäkin nauran

Äänestä

Sopii mkuistaa että poliittinen ilmasto on hyvin vaihteleva. Pienetkin asiat voivat heilauttaa voimasuhteita merkittävästi eikä vaalikampanjan merkitystä pidä tietenkään unohtaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lasku kiihtyy kirjoitti:

Halosen kannatus laskee räjähdysmäisesti. Puolisen vuotta sitten oli yli 80% ja nyt enää 54%. Suunta on oikea, kansa viisastunut ja äänestää Soinia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu