Helsingin Unfo-osasto

hei! onko kukaan ollut helsingin Unfo-osastolla?
kokemuksia? itse ehkä joudun sinne jos on vapaata.tieto tulee noin viikossa.kertokaa millaista siellä on?
3926
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tarkoitatko Lastenlinnan vieressä olevaa nuorisopsykiatrian Ulfåsaa, jonka yksi osasto on suunnattu syömishäiriöisille???

Äänestä
  • en ole aivan varma,mutta ainakin se on vain syömishäiriöisille tarkoitettu spykiatrinen osasto. äiti sanoi että siellä on hoidetaan 14-17 vuotiaita syömishäiriöisiä.jos tiedätte jotain niin kertokaa.

    Äänestä

  • jenna kirjoitti:

    en ole aivan varma,mutta ainakin se on vain syömishäiriöisille tarkoitettu spykiatrinen osasto. äiti sanoi että siellä on hoidetaan 14-17 vuotiaita syömishäiriöisiä.jos tiedätte jotain niin kertokaa.

    sitä, niin paikasta on juttua ylemmällä listassa olevalla palstalla. Oliskohan nimellä "lukekaa" ja kirjoittaja on Hannele. =) Käyppä katsomassa

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jenna kirjoitti:

hei! onko kukaan ollut helsingin Unfo-osastolla?
kokemuksia? itse ehkä joudun sinne jos on vapaata.tieto tulee noin viikossa.kertokaa millaista siellä on?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu