Cherrykirsikalle tai jollekin toiselle

nainen hieman allapäin

Cherrykirsikka,vieläkö vastailet täällä? Joskus olen saanut Sinulta vastauksia kysymyksiini ja ne on toteutunut melkein täydellisesti. Muutkin voivat vastata jos kysymykseni herättää ajatuksia.

Nyt kysyisin lähinnä rakkauselämäni tulevaisuutta, Onko tämän hetkinen vaalea miesystäväni tosissaan kansssani. Välillä erotaan ja taas ollaan yhdessä. Melkoista tunteiden myllerrystä. Tasaantuuko tämä joskus ja mistähän on kysymys. Voinko luottaa häneen? Onko uutta suhdetta näkyvissä?
Työasioissa kävi juuri niin kuin vastasit. Nyt pitkän "loman" jälkeen odotan työhön liittyvää päätöstä, näkisitkö mihin suuntaan asia menee?

Itselläni on outo tunne uudesta ihmissuhteesta, mutta en tiedä mihin se liittyy. Pystyisitkö "valaisemaan" asiaa.

2

239

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei vaan, en ole pitkään aikaan käynytkään palstalla vaan keskittynyt muihin asioihin, muun muassa terveyteeni. Koitan nyt kuitenkin vastailla Sinulle sen mukaan minkä tuntuman sain.

      Näen Sinut ikäänkuin tuittupäisenä pikku Myynä, joka koittaa seurustella omaa rauhaa ja tilaa haluavan Nuuskamuikkusen kanssa. Luonteidenne erilaisuus vie teidät aika ajoin kauas toisistanne, mutta koska molempien tunteet ovat aidot, voi suhteenne vielä toimiakin, kunhan särmät hieman hioutuvat - aikaa ja kärsivällisyyttä se kyllä vaatii. Nyt sinun on tehtävä selväksi itsellesi, mitä oikein lopulta haluat - tätä miestä vai jotain muuta - sillä se, minkä valitset, toteutuu. Näköpiirissä siintää myös mahdollisuus suhteeseen enemmän sinua muistuttavan, tummemman miehen kanssa, mutta vain jos sanot tälle nykyiselle vaihtoehdolle ei. Korostan vielä, että nykyinenkin suhde voi tuoda mukanaan paljon hyvää, tosissaan mies kyllä on - valinta on Sinun.

      Työasioissa näkisin asioiden päätyvän sinun kannaltasi positiiviseen päätökseen, allekirjoittanet työsopimuksen ainakin joksikin aikaa, enkä näe sinun viettävän kovin pitkiä jaksoja jatkossakaan toimettomana - tosin niitäkin hetkiä lienee tulossa. Hieman ailahtelevaa ja aaltoilevaa on työelämäsi, mutta parempi sekin kuin ei mitään - suhtaudu asioihin positiivisesti, niin selviät kaikesta eteen tulevasta hienosti!

      Älä turhaan ole allapäin, asiat kyllä järjestyvät parhain päin Sinunkin kohdallasi! Hyvää alkanutta vuotta sinulle ja kiitos myös palautteestasi! Lämmöllä cherry :)

      • hieman allapäin

        Kiitos, hyvää alkanutta vuotta ja terveyttä sinulle!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin

      Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t
      Maailman menoa
      23
      5038
    2. Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!

      Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem
      Maailman menoa
      165
      3579
    3. Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin

      Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo
      Maailman menoa
      60
      2965
    4. Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..

      Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel
      Maailman menoa
      12
      2860
    5. HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä

      Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat
      Maailman menoa
      140
      2779
    6. Mikä kaivatussasi herätti mielenkiintosi

      Kun tapasitte ensi kerran? Ulkonäössä? Luonteessa tai olemuksessa? Kuinka nopeasti mielenkiinto muuttui ihastukseksi?
      Ikävä
      111
      1903
    7. Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet

      Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k
      Maailman menoa
      86
      1560
    8. Nepotismi jytkyttää porvaristossa

      Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi
      Maailman menoa
      6
      1542
    9. Martina Aitolehti podcastissa: Ero

      Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/696
      Kotimaiset julkkisjuorut
      227
      1456
    10. Valkoinen Golf

      Kukahan on tämä ukko, joka työkseen kyylää pienen ässän asiakkaita viikon jokaisena päivänä.
      Kuhmo
      21
      1395
    Aihe