Cherrykirsikalle tai jollekin toiselle

nainen hieman allapäin

Cherrykirsikka,vieläkö vastailet täällä? Joskus olen saanut Sinulta vastauksia kysymyksiini ja ne on toteutunut melkein täydellisesti. Muutkin voivat vastata jos kysymykseni herättää ajatuksia.

Nyt kysyisin lähinnä rakkauselämäni tulevaisuutta, Onko tämän hetkinen vaalea miesystäväni tosissaan kansssani. Välillä erotaan ja taas ollaan yhdessä. Melkoista tunteiden myllerrystä. Tasaantuuko tämä joskus ja mistähän on kysymys. Voinko luottaa häneen? Onko uutta suhdetta näkyvissä?
Työasioissa kävi juuri niin kuin vastasit. Nyt pitkän "loman" jälkeen odotan työhön liittyvää päätöstä, näkisitkö mihin suuntaan asia menee?

Itselläni on outo tunne uudesta ihmissuhteesta, mutta en tiedä mihin se liittyy. Pystyisitkö "valaisemaan" asiaa.

2

248

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei vaan, en ole pitkään aikaan käynytkään palstalla vaan keskittynyt muihin asioihin, muun muassa terveyteeni. Koitan nyt kuitenkin vastailla Sinulle sen mukaan minkä tuntuman sain.

      Näen Sinut ikäänkuin tuittupäisenä pikku Myynä, joka koittaa seurustella omaa rauhaa ja tilaa haluavan Nuuskamuikkusen kanssa. Luonteidenne erilaisuus vie teidät aika ajoin kauas toisistanne, mutta koska molempien tunteet ovat aidot, voi suhteenne vielä toimiakin, kunhan särmät hieman hioutuvat - aikaa ja kärsivällisyyttä se kyllä vaatii. Nyt sinun on tehtävä selväksi itsellesi, mitä oikein lopulta haluat - tätä miestä vai jotain muuta - sillä se, minkä valitset, toteutuu. Näköpiirissä siintää myös mahdollisuus suhteeseen enemmän sinua muistuttavan, tummemman miehen kanssa, mutta vain jos sanot tälle nykyiselle vaihtoehdolle ei. Korostan vielä, että nykyinenkin suhde voi tuoda mukanaan paljon hyvää, tosissaan mies kyllä on - valinta on Sinun.

      Työasioissa näkisin asioiden päätyvän sinun kannaltasi positiiviseen päätökseen, allekirjoittanet työsopimuksen ainakin joksikin aikaa, enkä näe sinun viettävän kovin pitkiä jaksoja jatkossakaan toimettomana - tosin niitäkin hetkiä lienee tulossa. Hieman ailahtelevaa ja aaltoilevaa on työelämäsi, mutta parempi sekin kuin ei mitään - suhtaudu asioihin positiivisesti, niin selviät kaikesta eteen tulevasta hienosti!

      Älä turhaan ole allapäin, asiat kyllä järjestyvät parhain päin Sinunkin kohdallasi! Hyvää alkanutta vuotta sinulle ja kiitos myös palautteestasi! Lämmöllä cherry :)

      • hieman allapäin

        Kiitos, hyvää alkanutta vuotta ja terveyttä sinulle!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      174
      5008
    2. Kukka kuoli ja kukka tappo Kokkolassa?

      Ouluntiellä tapettu nainen torstaina kukka tappo?
      Kokkola
      15
      1620
    3. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      62
      1595
    4. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      121
      1451
    5. Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s
      Tv-sarjat
      9
      1283
    6. Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi

      Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.
      Lappajärvi
      93
      1046
    7. Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?

      Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit
      Maailman menoa
      48
      1036
    8. Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa

      Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249
      Maailman menoa
      297
      932
    9. Vasemmistoliitto menossa perussuomalaisten ohi!

      Keskustapuolue meni jo...
      Maailman menoa
      181
      901
    10. Hinduille tiedoksi

      USA Pressa sanoi '' kansakuntaa ei voi johtaa ilman Raamattua''. Tämä löytyy sitaateista. Raamatusta tulee kaikki julmu
      Hindulaisuus
      279
      757
    Aihe