Cherrykirsikka,vieläkö vastailet täällä? Joskus olen saanut Sinulta vastauksia kysymyksiini ja ne on toteutunut melkein täydellisesti. Muutkin voivat vastata jos kysymykseni herättää ajatuksia.
Nyt kysyisin lähinnä rakkauselämäni tulevaisuutta, Onko tämän hetkinen vaalea miesystäväni tosissaan kansssani. Välillä erotaan ja taas ollaan yhdessä. Melkoista tunteiden myllerrystä. Tasaantuuko tämä joskus ja mistähän on kysymys. Voinko luottaa häneen? Onko uutta suhdetta näkyvissä?
Työasioissa kävi juuri niin kuin vastasit. Nyt pitkän "loman" jälkeen odotan työhön liittyvää päätöstä, näkisitkö mihin suuntaan asia menee?
Itselläni on outo tunne uudesta ihmissuhteesta, mutta en tiedä mihin se liittyy. Pystyisitkö "valaisemaan" asiaa.
Cherrykirsikalle tai jollekin toiselle
2
248
Vastaukset
Hei vaan, en ole pitkään aikaan käynytkään palstalla vaan keskittynyt muihin asioihin, muun muassa terveyteeni. Koitan nyt kuitenkin vastailla Sinulle sen mukaan minkä tuntuman sain.
Näen Sinut ikäänkuin tuittupäisenä pikku Myynä, joka koittaa seurustella omaa rauhaa ja tilaa haluavan Nuuskamuikkusen kanssa. Luonteidenne erilaisuus vie teidät aika ajoin kauas toisistanne, mutta koska molempien tunteet ovat aidot, voi suhteenne vielä toimiakin, kunhan särmät hieman hioutuvat - aikaa ja kärsivällisyyttä se kyllä vaatii. Nyt sinun on tehtävä selväksi itsellesi, mitä oikein lopulta haluat - tätä miestä vai jotain muuta - sillä se, minkä valitset, toteutuu. Näköpiirissä siintää myös mahdollisuus suhteeseen enemmän sinua muistuttavan, tummemman miehen kanssa, mutta vain jos sanot tälle nykyiselle vaihtoehdolle ei. Korostan vielä, että nykyinenkin suhde voi tuoda mukanaan paljon hyvää, tosissaan mies kyllä on - valinta on Sinun.
Työasioissa näkisin asioiden päätyvän sinun kannaltasi positiiviseen päätökseen, allekirjoittanet työsopimuksen ainakin joksikin aikaa, enkä näe sinun viettävän kovin pitkiä jaksoja jatkossakaan toimettomana - tosin niitäkin hetkiä lienee tulossa. Hieman ailahtelevaa ja aaltoilevaa on työelämäsi, mutta parempi sekin kuin ei mitään - suhtaudu asioihin positiivisesti, niin selviät kaikesta eteen tulevasta hienosti!
Älä turhaan ole allapäin, asiat kyllä järjestyvät parhain päin Sinunkin kohdallasi! Hyvää alkanutta vuotta sinulle ja kiitos myös palautteestasi! Lämmöllä cherry :)- hieman allapäin
Kiitos, hyvää alkanutta vuotta ja terveyttä sinulle!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1745008- 151620
Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka621595Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1211451Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s91283Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi
Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.931046Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?
Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit481036Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa
Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249297932- 181901
Hinduille tiedoksi
USA Pressa sanoi '' kansakuntaa ei voi johtaa ilman Raamattua''. Tämä löytyy sitaateista. Raamatusta tulee kaikki julmu279757