jos joku ihana ihminen voisi auttaa kun netistä ei kaikkeen löydy tietoa. Mikä on ikäraja Primaan, Onnelaan, Barbiin,Baarikärpäseen,Sokeriin ja the Clubiin? Ja kannattaako mennä jos ei ole mikään varsinainen tanssijatyyppi? Ja missä olis sellasta, no, kypsempää porukkaa? Ja mitä k-18 paikkoja suosittelisitte?
Ikärajat baareihin?
tyttis
61235
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
...olla kovin paljoa "kypsempiä" vaihtoehtoja?
Primaa ei enää ole, se on nykyään Onnela ja ikäraja illasta riippuen 20-22v.
Baarikärpänen ja The Club ovat samaa ravintolaa ja ikäraja illasta riippuen 18-20v.
Sokeri, Barbi ja Lyni ovat K18 paikkoja illasta riippumatta. Tiedot Sedun paikoista löydät:
http://www.sk-ravintolat.com/
Ja Sokeri: http://www.sokeriklubi.com/sokeri_tku/
On k-18. Ellei sit jopa k-16, niin ku vois porukast päätellä.
Aika tarkkaan kerrottiin jo edellisissä viesteissä mut vähän epäselvältä näytti niin teen selkeämmä selostusken :P
Barbi nykyään k18
Lyni k18
Sokeri nykyään k18, joskus myös koulujen järjestämiä k16 mehubileitä
The Club & Baarikärpänen nykään k18
Priimaa ei enää ole vaan tilalla onnella. Ikäraja 24 tai 22 en ole ihan varma. Arkisin alempi mutta vähintään 20 kuitenkin.
Kypsintä porukkaa on tähän mennessä löytynyt Onnelasta ja meno on myös sen mukaista eli ei niin tanssipainoitteinen paikka.
K18 paikoissa ei käytännössä paljoa eroa ole kun kaikissa on nykyään suht halpaa. Sokeri taitaa olla suosituin tällähetkellä. Lynissä on enemmän sellainen vakioporukka-meininki.
Myös Fortessa on su-to 18 v ( Huom. aina väkeä ja halvat hinnat )
Ravintola satama on myös tosi asiallinen paikka.
K-18 ja ei ihan ydinkeskustassa. Porukkaa on ihan kaiken ikäistä.
Kiitos infosta. Ollaan kaverin kans tulos pitkästä aikaa Turkuun viikonlopuksi ja ajateltiin sit tarkastaa yöelämääkin. Mutta kun täällä kotopuolessa on totuttu käymään k-20 baareissa, joihin tälläisessä pikkukauungissa pääsee helpostikin, tuntuu masentavalta lähteä katselemaan humalaisia teiniheiniä.