Ympäri maan on kantautunut tietoja, että Soinia äänestämään jonotetaan jopa tuntikausia. Tällaista ryysistä ei ole ollut kuin Veikko Vennamon parhaina päivinä. Taitaa kisällistä tulla näissä vaaleissa mestari? :D
Valtavat jonot
äänestyspaikoilla
15648
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
SMP:n rauniot julistetaan suojelukohteeksi ja Museovirasto antaa rutkasti hoitorahaa. ;D
Näin Soinin aamulla. Samoin päin oli ruskea takki kuten ennenkin. :D
on ttaas yllättänyt heimoveljet ja haudanvartijat?
Kisälli joka ei ole vielä kisällintyötään saanut näytettyä, nousisi mestariksi?
Paljon täytyy vielä pallon pyöriä ja monta tsunamia tapahtua , ennekuin ttuo "kisälli" mestariksi nousee.
On siinä ja siinä nouseeko edes arkadian rappusia vuoden 2007 vaalien jälkeen, vai jouutuuko menemään Espoon työkkäriin viralliselle vierailulle.
Kaivoi Eino Poutiaisen jututkin esille, kymmenien vuosien tauon jälkeen. Kohta jysähtää poliittinen pommi, kunhan äänet on laskettu! Roknoosin tekijät saavat pitkän nenän, kuten vuonna 1970!
roknoosi objekti Soini, vaikka saisi 15% äänistä, niin Soinista EI TULE PRESIDENTTIÄ!
Ja tuo mahdoton illuusio, eli 15% ei kuitenkaan korreloi noita 2007 eduskuntavaaleja.
Vaikka Einon luutkin kaivettaisiin esiin ja Veikon myös, niin lopputulos olisi joka tapauksessa sama.
Nyt on vuosi 2006 ! Ei 1970.
Näin muutama päivä sitten pressaehdokas Halosen. Hän näytti tosi rupsahtaneelta siihen verrattuna, mitä mainoskuvissa. Onko hän todellakin vakavasti sairas, kuten näillä palstoillakin on usein ounasteltu?
Tänään kävi äänestämässä 229 698 henkilöä. 5,7% äänioikeutetuista. Kuusi vuotta sitten ensimmäisenä päivänä äänesti 207 000 kansalaista.
Naiset ovat jälleen vilkkaammin liikkeellä.
Naisia kävi äänensä antamassa 36 648 enemmän kuin miehiä. -Jännä tilanne.
Haminassa, Kotkassa ja Kouvolassa äänestysjonot ulottivt kadulle asti. Mitähän tämä ennustaa?
Aina on ollut siten, että korkea äänestysvilkkaus tuo vasemmistolle suhteellisesti enemmän ääniä. Perustuu tutkitusti siihen, että porvaripuolueiden kannattajat äänestävät varmemmin.
Siihen oikeistoon lukeutuu myös Perussuomalaiset.
että nuo kolme suomen turhimpiin kaupungeihin kuuluvat yhdistetään yhdeksi ongelmajäte alueeksi. ;)
Omaisuusverot ja Fortumin optiot aukas palkansaajien silmät huomaamaan mitä kusetusta demarit on niille tarjonnut. Ja nuokin viulut maksaa duunari korkeampina veroina ja sähkölaskuina. Nyt kansa otti sen vallan mikä sille perustuslain mukaan kuuluu ja äänestää Timo Soinia. Soinilla jo 56% ja kasvaa sitä mukaan kun äänestäneet ehtii kertomaan ketä äänestivät.
http://www.presidenttipeli.fi/
tutkimuksissa, JOS tuo olisi totta.
Ei työväen enemmistö luota kuin omiinsa. Tuskin siis porvarien Soiniin. Perustelehan muulla kuin vero-optioasioilla, koska sen kyllä kansa tajuaa, ettei mainitsemasi ole demarien, ei työläisten päättämiä asioita. Ja maassahan on aina ollut porvarillisilla puolueilla enemmistö niin hallituksessa kuin parlamentissa.
Mikä 56% on Soinilla?
Käyhän eduskunnan sivuilla kattomassa ketkä noita ökyrikkaitten etuuksia on puolustanu äänestyksissä. Omaisuusveron poistamisessa vain 6 demaria äänesti lakia vastaan ja nekin uhattiin erottaa ryhmästä.
Kaikilla ei ole vieläkään silmät auenneet.
2. käsittely 13.12.2005, lain hyväksyminen tai hylkääminen:
äänestys 134 - 45 , poissa 20.
Lain puolesta äänesti keskusta, kokoomus ja rkp kokonaisuudessaan, demareista 36 puolesta, 7 vastaan ja 9 jätti äänestämättä.
Jos demarit olisivat olleet lakia vastaan, niin laki olisi kaatunut äänin 89 - 90
Ja lain esittelijähän oli sdp:läinen Eero Heinäluoma. Sitä saa, mitä tilaa. Tuon(kin) lain voimaantulosta ei voi syyttää ketään muita kuin demareita.
Kannattaa mieluummin seistä muutama vartti äänestysjonossa Soinin vuoksi, kuin seistä taas kuusi vuotta leipäjonossa Halosen vuoksi.