Puolipitkät hiukset ja vartijan univormu

------------------------

Omaan puolipitkät hiukset, ulottuvat noin puoleen kaulaan ja ovat siististi leikatut. Olen kyllä nähnyt pitkähiuksisia vartijoita, mutta mitä mieltä täällä ollaan? Pitääkö olla lyhyt tukka, jotta uskottavuus säilyy?

11

2736

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • siis

      mies :)

      • varma

        :)hi-hi-hiii..lallallallaa...:):):):):):):):)


        Menes pikku-Liisa vaan sinne lähihoitajakurssille.


    • ererererererere

      se uskottavuus synny ihan muista tekijöistä kuin hiuksista - jos nyt ei mikään alaselkää hipova poninhäntä ole. Minullakin on päässyt vähän levahtamaan, mutta työhön se ei ole vaikuttanut millään tavalla.

      • ...sinulta

        ...puuttuu vain kukkamekko ja banjo.

        Et taida olla edes turvallisuusalalla töissä, sateenkaaripoika.


    • En ole vartija

      Kyllähän nykyään jo tajutaan ettei miehen tukan pituudesta pysty mitenkään päättelemään millainen kundi on kyseessä. Tai oikeastaan tollanen iso ja itsevarman näköinen tyyppi, jolla on vielä lisäksi kunnon poninhäntä, taitaa tehota ulkonäöllään paremmin kuin nuo kaljut ja hirrveen tärkeet vänrikkinappulat.

    • Vartijoiden vartija

      historian suurmiehillä on ollut pitkät hiukset -Kekkosta lukuun ottamatta.

      • itseäni

        korostaen.. Mikä onkaan sellainen urosleijona, jolla ei ole tuuhea harjaa? Kaljuksi vetävillä "koviksilla" menee usein nopeasti luu kurkkuuun, kun huomaavat ettei hiusten pituudella ole merkitystä henkiseen kanttiin ;)


      • Luut purkkiin
        itseäni kirjoitti:

        korostaen.. Mikä onkaan sellainen urosleijona, jolla ei ole tuuhea harjaa? Kaljuksi vetävillä "koviksilla" menee usein nopeasti luu kurkkuuun, kun huomaavat ettei hiusten pituudella ole merkitystä henkiseen kanttiin ;)

        Kyllä se niin on että kun hippivartijaa nappaa poka siinä painitilanteessa paskaisella ja verisellä kädellä fledasta kiinni niin saattaa mennä pikaisesti luu kurkkuun tällä vartijalla. Henkisestä kantista nyt on mutään turha lähteä keskustelemaan, mutta käytännön asia on että lyhyt malli on käytännöllisempi hommissa.


    • adfa

      on tärkein juttu.

      • on myös

        että IQ on enemmän kuin 50, yleisin lienee 80-90.


    • Arde

      Kyseessä tosiaankin ennemminkin työturvallisuus seikka kuin egolla pelleily.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tunniste

      Jonka vain sinä ja kaivattusi tietää. ⬇️
      Ikävä
      113
      5223
    2. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      67
      5034
    3. Miten, milloin

      Se onnistuisi sun luona
      Ikävä
      90
      4094
    4. Miten mä olisin

      Rohkeampi lähestymään häntä. En tiedä. En osaa nykyään edes tikusta tehdä asiaa vaan käyttäydyn päin vastoin välttelen.
      Ikävä
      75
      3600
    5. Anteeksi kun käyttäydyn

      niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv
      Ikävä
      60
      3178
    6. Haluan huomiota sulta

      nainen…tiedoksi. 😥❤️ -M-
      Ikävä
      43
      2781
    7. Kerro kolme huonoa ja

      kolme hyvää asiaa kaivatustasi? Än yy tee nyt
      Ikävä
      15
      2287
    8. Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen

      Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️
      Ikävä
      52
      1904
    9. Rakastatko mua

      Vielä?
      Ikävä
      38
      1750
    10. Onko kaivattusi

      kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.
      Ikävä
      37
      1618
    Aihe