Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Miehet kertokaa

Toivon asiallisia vastauksia ongelmaan joka "syö mua". Mieheni (43v.) ei saa orgasmia läheskään joka yhdynnässä, ei myöskään kun annan suuseksiä, kun runkkaan häntä. Olemme yhdynnässä n. 1-2krt/vk ja itse nautin hirveästi, mutta tulee syyllinen olo kun mieheni ei saa. Hän ei saa aina edes itse runkatessaan. Mistä tälläinen voi johtua, tuskin pelkästään musta, koska kenelläkään ei ole ennen ollut tuollaista "ongelmaa" mun kanssa. Hänellä tämä juttu on ollut jo exänsä kanssa. Homo hän ei ole, se on kyllä tullut selväksi. Seisokissa ei ole vikaa, hän voi naida tuntikausia putkeen(on kokeiltu) ja hän myös kiihottuu herkästi (riittää kun olemme yhdessä suihkussa ym.). Miestäni tilanne ei huolestuta yhtään, hän sanoo tärkeintä olevan mun nautinto, mutta ei se niin saa olla. Mulle hänen nautinto on ihan yhtä tärkeää. Onko muita miehiä joilla on sama tilanne, ettekä ole bi/homoja, ette ole kyllästyneet puolisoonne ym.?
164742
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Tuollaiseen on monia syitä olemassa. Ikä, lihavuus, stressi ym vaikuttaa. Olet ihan kun ajattelet miehesi nautintoa, mutta älä stressaa tuolla. Pitäkää taukoa vaikka pari viikkoa (oletteko kokeilleet?) ja sitten uudella innolla hommiin.

Äänestä

Aika "hauska" keskustelu. Yleensähän tuo "ongelma" on ihan toisin päin. Ja silloinhan naisilla on tapana sanoa että ei se laukeaminen ole mitenkään tärkeää vaan seksi yleensä. No tuosta voi tietysti ajatella miltä se tilanne meistä miehistä tuntuu jos NAINEN ei laukea. Ihan sama juttu. "Syyllinen" olo tulee miehellekin jos nainen ei laukea

Äänestä

Syökö miehesi jotain lääkkeitä.
Mulla oli kesällä sama juttu. Mulla oli sellaista masennus lääkettä. Oli todella hankalaa viedä ittensä loppuun. Yks hyvä puoli siinä "kestossa" oli. Naiselle varma orkku takuu.
Joskus en viitsiny ittelleni edes yrittää, kun tiesin sen hikoilun, mitä siitä seuras. Alko ja paikat turtumaan kummallakin.

Äänestä
  • aiheuttavat monille miehille orgasmi- ja siemensyöksy-ongelmia. Mutta en tiedä onko tässä nyt siitä kysymys, kun et enemmän taustaa valottanut. Yksi näkövinkkelipä tässä kumminkin!

    Äänestä

  • lukenut kirjoitti:

    aiheuttavat monille miehille orgasmi- ja siemensyöksy-ongelmia. Mutta en tiedä onko tässä nyt siitä kysymys, kun et enemmän taustaa valottanut. Yksi näkövinkkelipä tässä kumminkin!

    Mieheni ei syö mitään lääkkeitä, mutta on hiukan ylipainoinen. Siinäkin voi olla osa syy.

    Äänestä

Eipä tuo nyt niin ihmeellistä ole. Itselläkin joskus mahdoton saada orkkua rakastellessa (etenkin aamulla, kun on jotenkin puuduksissa). Joskus, tosin harvoin, on hankalaa myös omin avuin. Suihin otosta en myöskään saa kuin aniharvoin. Tuntuu ne kaikki silti hyvältä.

Älä stressaa. Tehän olette selvästi puhuneet asiasta ja miehesi ei pidä sitä ongelmana. What´s the problem?

Äänestä

" Homo hän ei ole, se on kyllä tullut selväksi" ??Miten ihmeessä homous ja siemensyösyn poisjäänti liittyvät yhteen? Mies voi saada orgasmin ilman siemensyöksyäkin. Olen oppinut saamaan yhdynnässässä useita orgasmeja ja vasta viimeisessä siemensyöksy. Tosin aina ei sitten kuitenkaan lennä lopussakaan kun tarpeeksi monta kertaa pidättelee. Harjoitelkaa! Opetelkaa! Seksistä tulee niin paljon nautinnollisempaa. Jos miehesi ei stressaa sitä ettei aina lennä niin älä ihmeessä sinäkään. Aina ei ole pakko lentää!

Äänestä
  • Sen homouden mainitsin vain siksi, että joku provosoija olisi heti sanonut, että miehelläni ei tule kun on homo ym. ja ei kiihoitu musta. Muuta tekemistä sillä ei ole tämän kanssa.

    Äänestä

  • Jos se menee vain työlääksi nussimiseksi, niin ei ole ihme ettei lennä. Kokeilkaa joskus RAKASTELUA, voi olla, että äijältäkin lentää eri malliin.

    Äänestä

  • Aku kirjoitti:

    Jos se menee vain työlääksi nussimiseksi, niin ei ole ihme ettei lennä. Kokeilkaa joskus RAKASTELUA, voi olla, että äijältäkin lentää eri malliin.

    Mieheni kanssa me rakastellaan, naidaan, nussitaan ja pannaan, Kaikki on kuitenkin kiihkeistä esileikeistä lähtevää. Oletkohan varmasti oikea neuvomaan ketään? Ei millään pahalla, mutta juuri tuollaisia neuvoja en tarvitse. Kaikkia asiallisesti vastanneita kiitän todella lämpimästi.

    Äänestä

Jos miehellesi käy noin masturboidessakin, niin se ei varmastikaan johdu sinusta tai sinuun kyllästymisestä. Miehelläsi vain ei ole erityisen herkkä terska, jos hän kerran pystyy harrastamaan seksiä niin kauan. Eikä asialle oikein voi mitään muuta, kuin harventaa seksikertoja tai pitää taukoja seksissä (jolloin penis saattaa taas herkistyä). Eikä sekään aina auta. Jos miehesi sanoo, että asia ei ole hänelle ongelma, niin ehkäpä sinunkaan ei tarvitse ottaa sitä ongelmaksi. Seksi voi olla hänen mielestään fantastista tai ihanaa, myös ilman orgasmia. Nykyään ollaan pornon yms. takia niin kovin orgasmikeskeisiä..

Äänestä
  • Seurustelin kaksi vuotta nelikymppisen miehen kanssa ja hänellä oli suhteen alusta loppuun asti sama ongelma. Joskus hän sai siemensyöksyn, useinmiten ei.
    Mies oli normaalipainoinen, ihan hyväkuntoinenja minua huomioiva rakastaja. Kuitenkin naisena turhauduin siihet, ettei hän laukea ja väliin koko akti meni jyystämiseksi kun mies yritti ja yritti laueta.
    Oli kuulemma aina ollut huonosti laukeava, vanhemmiten enemmän.

    Äänestä

Älä ole huolissasi. Minulla on ollut nuoruudesta asti sama "vika". Kumppaneita on ollut muutamia ja seksi on ollut mahtavaa mutta aina vaan ei "nalli napsahda". Varsinkin nuorempana siitä oli jopa hyötyä, sai mainetta naisten keskuudessa, kun muut ikäiseni pojat/miehenalut (kuuleman mukaan) pakkasivat laukeamaan ennen aikojaan ja joskus jopa ns. reisille, mutta itse kestin rakastella pitkään. Nyt vanhempana on asia muutaman kerran, lähinnä itseäni, häirinnyt. Naisystäväni ei ole koskaan valittanut. Joskus se vaan jää "viittä vaille". Älä anna sen häiritä vaan nauti.

Äänestä

tosi tuelta niin eiköhän mälli irtoo.Kaasunaamarit päälle ja pakarat soimaan.

Äänestä

Oikein kovasti kiitoksia kaikille asiallisesti vastanneille. Huojentaa hieman mua tietää, että muillakin on näin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jos joku tietäisi kirjoitti:

Toivon asiallisia vastauksia ongelmaan joka "syö mua". Mieheni (43v.) ei saa orgasmia läheskään joka yhdynnässä, ei myöskään kun annan suuseksiä, kun runkkaan häntä. Olemme yhdynnässä n. 1-2krt/vk ja itse nautin hirveästi, mutta tulee syyllinen olo kun mieheni ei saa. Hän ei saa aina edes itse runkatessaan. Mistä tälläinen voi johtua, tuskin pelkästään musta, koska kenelläkään ei ole ennen ollut tuollaista "ongelmaa" mun kanssa. Hänellä tämä juttu on ollut jo exänsä kanssa. Homo hän ei ole, se on kyllä tullut selväksi. Seisokissa ei ole vikaa, hän voi naida tuntikausia putkeen(on kokeiltu) ja hän myös kiihottuu herkästi (riittää kun olemme yhdessä suihkussa ym.). Miestäni tilanne ei huolestuta yhtään, hän sanoo tärkeintä olevan mun nautinto, mutta ei se niin saa olla. Mulle hänen nautinto on ihan yhtä tärkeää. Onko muita miehiä joilla on sama tilanne, ettekä ole bi/homoja, ette ole kyllästyneet puolisoonne ym.?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu