Eli käykö 70 mallin Regataan alustan osat 100 mallin regatasta. Alusta sisältäisi jouset, iskarit, vetonivelet, ala/ylätukivarret, jarrut, pyörän laakerit ja takapään osat.
Omassa ovat jo lopussa ja ko. paketti on kohtuu uusista osista kyhätty ja halvalla tarjolla :)
Omassa ovat jo lopussa ja ko. paketti on kohtuu uusista osista kyhätty ja halvalla tarjolla :)
Vastaukset 3
Vanhimmat
Satasessa on molemmissa päissä isommat jarrut, joten vaatii 14" renkaat. Myös etualatukivarret on korin päässä mahdollisesti erikokoisella kiinnikkeellä, ainakin vm -85 löytyi kahta versiota.
Joo 100S:ssä on isommat jarrulevyt kuin 70/85 malleissa.
Muistaakseni ainakin sisempi vetonivel on erilainen.
Jouset ja iskarit taitaa käydä kaikkiin.
Kysymykseesi ei tod.näk. löydy suoraa vastausta. Osa käy, osa ei. Erilaisia ovat tosiaan ainakin vaihteisto, vetoakselit, jarrut. Jousista ja iskareista en tiedä. Voit joutua kokeilemaan aika paljon. Mutta: Kiinnostaisiko Regata 85 ja Ritmo 85? Molemmat vm. 85 ja ehkä poistossa syksyn kuluessa? Toisen kone ok, toisen paljon kulunut. Vaihteistot pelaa, samoin vetoakselit yms.