Miksi sinä Cesar haluat vaieta naisiin kohdistuvasta väkivallasta. Eikö se ole juuri pahinta, että asiat vaietaan kuoliaaksi.
Hakkaamisen esiintuonnilla on hyvin monesti ehkäisevä vaikutus, ettei jatkossa niin pääsisi tapahtumaan. Minusta julkisuuden henkilön (Perttu) pitää pystyä kantamaan hakkaamisen seuraukset näilläkin palstoilla.
Kuten poistetussa viestissä sanoin, asiat pitäisi pystyä selvittämään puhumalla ei väkivallalla.
Mikä logiikka
4
626
Vastaukset
- bu ha haa
Minkä hakkaamisen? Akkahan tunnusti seiskassa hyökänneen Pertun kimppuun ja kun Perttu työnsi hänen sivuun niin sai siitä trauman ja verinaarmun.
- oma napa se puhtain on...
Herää pahvi! Jos kansanedustajaksi pääsee rikollinen (rattijuoppo, talourikollinen yms.) niin mikä siinä Pertussa on niin "pyhää"? Kaikki tekee virheitä. Idis on siinä, että oppii niistä eikä toista niitä.
Yhden viestin taisin poistaa jossa kirjoitettiin jotainn sellasta että Pertun naiset joutuu lumihankeen... Ja muuten vihjattiin siihen että tuollainen meno jatkuu... Jos tuo oli viestisi niin sen kyllä poistin asiattomana.
- pipiliina
bb:hen luultavasti edes päässy, jos olisi väkivaltainen kaveri. Kelatkaapa sitä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1606403
- 1165866
Olen miettinyt kauan
miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h465377Vanhempi mies
Jos yritän ajatella sinut pois sydämestäni, ikävä ja surullinen kaipuu tulee kaksin verroin kovempana. Olit mun unessa323455- 603129
Ostiko maailma sinut minulta?
Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue252661- 272392
- 432370
Minne sä aina välillä joudut
Kun pitää hakemalla hakea sut sieltä ja sitten oot hetken aikaa esillä kunnes taas menet piiloon, en ymmärrä 🤔❤️ Oot ta132070On niin vaikea olla lähelläsi
En saa ottaa kädestäsi kiinni, en saa halata. En saa silittää hiuksiasi. Enkä saa sinua koskaan omakseni. ☔ Miehelle na151951