Hautalasta tullut ..

pelkkä markkinatalousmiesten lakeija. Hänen vihreyttään ei näy eikä kuulu
4157
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Onko todellisuudessa ollutkaan, vastauskin tässä: ei ole. Ei tarvetta sitten sitä pohtia

Oli autiomökin pihalla hämäysmielessä vihreänä aloitus Pr juttua tekemässä, oli kielto kameramiehille ettei saa kuvata kuin vain häntä

Jos olisi kamera vaeltanut, olisi nähnyt monet kymmenet vuoden tyhjillään olleen ränsistyneen mökin, mutta aina sivustä näkyi vähän sitä itteään, eli vihreää

Äänestä
  • yhtä etevää ja rehellistä ehdokasta. Kalpenevat kaikki Hautalan rinnalla. Tuntuu kateus olevan melkoinen näiden kepulien, punanuttujen, puolirasistien ja ruiskukan haistelijoiden keskuudessa.

    Äänestä

  • muilla puolueilla kirjoitti:

    yhtä etevää ja rehellistä ehdokasta. Kalpenevat kaikki Hautalan rinnalla. Tuntuu kateus olevan melkoinen näiden kepulien, punanuttujen, puolirasistien ja ruiskukan haistelijoiden keskuudessa.

    Kääntelee nokkaansa aina sinnepäin missä arvelee kameran tai mikrofoonin olevan ja puhuu sitä minkä arvelee kuulijoita eniten kiinnostavan.
    Eli yhdelläsanalla sanottuna POPULISTI

    Äänestä

  • koko Hautala kirjoitti:

    Kääntelee nokkaansa aina sinnepäin missä arvelee kameran tai mikrofoonin olevan ja puhuu sitä minkä arvelee kuulijoita eniten kiinnostavan.
    Eli yhdelläsanalla sanottuna POPULISTI

    kaikissa suurimmissa lehdissä asialliseksi, älykkääksi ja hyväksi keskustelijaksi. Surkeita ovat nämä yritykset mitätöidä paras presidenttiehdokas.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pettynyt. kirjoitti:

pelkkä markkinatalousmiesten lakeija. Hänen vihreyttään ei näy eikä kuulu

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu