Tuttava, joka tietää nämä asiat, kertoi että Halosen ja Aravirran suhde on aina ollut pelkästään platoninen.
Mikään rakkaus- tai seksisuhde se ei ole koskaan ollutkaan... tästä voi äänestäjät vetää johtopäätöksensä.
Mikään rakkaus- tai seksisuhde se ei ole koskaan ollutkaan... tästä voi äänestäjät vetää johtopäätöksensä.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Eihän se pippeli ole kovin kiinnostava näiden "suuntauneitten" naisten mielessä. Maton nuoleskeluksi menee... hyvä että otit tapetille.
Niin,
eikös Halonen tykkää oikeasti naisista? Ainakin nykyinen avioliitto on pelkkää kulissia ja Annan isäkin sai kenkää heti kun tehtävä oli suoritettu...
KANNALTA?
Onhan siinä mallia kummallekin??
Asia on ollut tiedossa monilla, mutta siitä on vaiettu kuten monista muistakin Halosen asioista, mm. Koiviston konklaavi!!!
Jos puolella suomalaisista on samat arvot kun Halosella, kuolemme sukupuuttoon ja kirkko lahoaa lopullisesti.
Tehkäämme asialle jotain. Äänestetään siis jotain muuta...
ehdottomasti Halosta,ainut mies porukassa.
Hienoa, että Aravirta keskittyy valmentamiseen ja jättää varatut naiset rauhaan! :)
...mikä hänen nimensä nyt olikaan? Pertti tai Pentti jotain? Onko päätynyt otse isäksi muualla vai onko hänkin näitä kansakuntaa ja sen arvoja rappeuttavia ihmisiä?
Koko pariskunta on niin feikki että....
Se on pelkkä jauhopussi. Halonen on ilkeä kusipää, joka ei olisi ikinä saanut saada SAK lakimiestä vaikuttavampaa tehtävää. Puoluekirjalla ja älyllä pääsee pitkälle, vaikka onkin ilkeä nahjus joka ei todellisuudessa tunnusta ihmisarvoa.
Niin tuttavathan ne on hyviä tietämään, minunkin tuttavat tietävät vaikka mitä..
Onko jokin mennyt täysin pieleen, ei varmaankaan vaan jostakin syystä Aravirta ja Arajärvi ovat vaihtaneet paikkaansa. Mene nukkumaan ja luovuta tietsikka jollekin toiselle. Tyylistä huomaa, että otsikkoaika on mennyt tältä illalta jo ohi. Muuten Aravita Hannu niminen mies on ollut joskus 60-luvulla kanssani samassa opinahjossa. että sillä tavalla. Kirjoituksesi oli tosi po------.
Hyvä että Halosen ja Aravirran suhde on pelkästään platoninen. Saattaisi muuten kehittyä ikävä kolmiodraama... :P
Penalla ei taida olla lapsia. Eikä Penan entiset naisystävät ole kertoneet mitään Penan menneisyydestä. Ei tietenkään, sillä Penalla ei ole tainnut olla naisystäviä. Miesystäviä vain?
No, enhän minä tiedä mitään, kunhan tässä arvailen. Enkä usko, että kovin vikaan menee.
että Pentti Arajärvellä on kaksi poikaa kahdesta eri avioliitosta. Niin että kyllä hänessä miestä olisi, ei se siitä ole kiinni. Hänelle on kaksi epäonnistutta(?) avioliittoa ollut ehkä riittämiin, joten ei ole ollut järin halukas enää avioitumaan.
Nykyisinhän Arajärvi viihtyykin kuulemma enemmän siellä Joensuussa, kuten Halonen itsekin totesi.
Alhaista panettelua, lapsellista. Mitä kellekkään kuuluu oliko mitä. Kukaan voi tietää. Pressana kun työnsä hoitaa niin siihen ei muut asiat kuulu. Täydet tampiot rupee sössöttään tollasta paskaa.
Tarja Halosta ja Hannu Aravirtaa vai Pentti Arajärveä. Olet aika onnenellinen "tositietoa". Aloituksesikin perustuu mielestäni kaikkeen muuhun kuin tositietoon ja säestäjiä löytyy. Onkohan nuotit oikeat.
No nyt sä sen sanoit sille. Oli tosi hauska nareskella tolle `minä tiedän´ pellelle.. Mut ehkä joo, jos joku muutama ei tota tajunnu kans. Näistä keskusteluista löytyy kyllä muitaki pöpejä.
Jos kirjoittaja tarkoitti Hannu Aravirtaa niin hänen väittämänsä osui oikeaan... ainakin toivottavasti!