Viimeisin vaaligalluppi on hataraa tekoa, uusi ja äkkiä - ettei kansaa vedätetä näin. Siis luotettavampi gallup.
UUSI GALLUP - JA ÄKKIÄ
gallupeilla jymäytetään ja ...
5202
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Viime kallup oli tarkoitushakuisesti täysin päin honkia. Netissä pyörii www.presidenttipeli.fi sivulla täysin manipuloitu sivu käykää katsomassa niin näette kuinka Mattia pelätään ja yritetään kaikin mahdollisin keinoin pudottaa pois toiselta kierrokselta.
Merijärveltä, niin saadaan luotettavampi otos kansalaisten äänestyskäyttäytymisestä!
veikkaampa että Matti on se joka pelkää. Kovin on heikoilla kantimilla ollut. Mitä ihmettä te siinä Matissa näette vaikka onhan hän Halosta parempi. Soini on ihan hemmetin hyvä!
Presidentti Halosen jäsenyys IGLA:ssa Kansainvälisessä homojen ja lesbojen keskusjärjestössä ei ole Suomen presidentille
arvonmukaista. Tämän järjestön jäsenenä hän lupsi ajaa aktiivisti homojen ja lesbojen oikuksia.
Missä on vaapat tiedoitusvälineet ja toimittajat,
eikö edes äänestäjillä ole oikeus tietää millaisa
arvoja presidenttiehdokas todella ajaa? Vaalienko
jälkeen vasta kerrotaan? Hedelmöityshoidoissa Soinilla on ainoana ryhtiä (ylen vaalikone/kysymys 22).
Kysele jatkuu taas huomenna.
Kattavin kysely on reilun viikon päästä sunnuntaina.
Luoteetavat tulokset julkaistaan samana iltana klo 20.00 jälkeen.