Ladan myynti nousee kohisten

Tänään HS:ssa esitetyn henkilöautojen rekisteröintiä koskevan tilaston mukaisesti Lada-VAZin markkinaosuus nousi vuonna 2005 maassamme peräti 15,8 prosenttia.

Siinäpä on vähän ajattelemisen aihetta niille "asiantuntijoille", jotka ovat väittäneet Ladan myynnin loppuvan.

Lada on jälleen nousussa, kaiken lisäksi ilman kalliita ja näkyviä mainoskampanjoita, jollaiset muiden merkkien osalta autonostaja joutuu kustantamaan.

Ladaan luotetaan, edelleen ja yhä enemmän!
11834
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Ladan myynnissä on todellakin ollut voimakasta prosentuaalista nousua viimeisen kahden kuukauden aikana.

Sinällään erikoista, että järkevät ihmiset eivät osta autoa loppuvuonna, vaan siirtävät hankinnan tammikuulle uuden vuodenpuolelle.

Äänestä

Kyllä uusi, liukas ja ohut turvamaalaus on sen paras sanaton markkinavaltti.Jokainen voi tarkistaa kolaritilastoista, ettei Ladoilla juurikaan nykyään jouduta koareihin. Ja jos joudutaan, vahinkoja ei tule. Kolareihin joudutaan näillä japanilaisilla ja saksalaisilla tahmeilla tarramaaleilla maalatuilla autoilla, jotka on tehty ilmeisesti magneettipellistä, koska niin usein hakeutuvat toisiin autoihin kiinni.

Äänestä

Huolimatta veli_wiljamin ansiokkaasta agitaatiosta, Ladan myynti päättyy lähivuosina. EU:n autojen turvallisuudelle ja teknisille ratkaisuille asetetut uudet määräykset päättävät Ladan myynnin Suomessa.

Äänestä
  • ennemmin loppuu koirilta kusi kun ladan tuonti.
    ladalla mnee hyvin!!

    Äänestä

  • ha ha haa kirjoitti:

    ennemmin loppuu koirilta kusi kun ladan tuonti.
    ladalla mnee hyvin!!

    Lada-miehillä suhteellisuudentajun puute on selkeä ongelma. Mutta jos ihminen tulee onnelliseksi niinkin pienestä asiasta kuin Ladan omistamisesta, se suotakoon.

    Äänestä

Vuonna 2003 ladan myynti laski 75%
Vuonna 2004 ladan myynti laski 75%
Vuonna 2005 ladan myynti nousi 15%

Vuoden 20002 myyntilukemista ollaan siis edelleen jäljessä noin 90%

Äänestä
  • Huimaa, Ladaa myydään vielä vajaan 18000 vuoden kuluttuakin!

    Äänestä

Ensimmäiset vuodet Ladan kanssa ovat hieman takkuisia,mutta kun alkaa selvitä niiden pikkuvikojen syyt ja ne kun kotona korjaa niin ón asiat kunnossa.Auto on kokonaistaloudellinen juuri tuon vaatimattomuutensa takia.Ja jos imagoa hakee sen nousu Lada kuskeilla on ollut räjähdysmäinen viime vuoden aikana.vähitellen alkaa selvitä mitä se velka-auto on kun sitä monet pankista rahaa kantaa huippumerkkien myyjille.Voi olla ,että siinä olo on kuin osuuskaupan hoitajalla ennen inventaariota

Äänestä

"Tänään HS:ssa esitetyn henkilöautojen rekisteröintiä koskevan tilaston mukaisesti... "

Ensimmäisen kerran weli wiljami kertoo mistä hänen väitteensä voi käydä tarkastamassa.

Äänestä
  • Vaikkei mulle kuulukkaan

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


weli_wiljami kirjoitti:

Tänään HS:ssa esitetyn henkilöautojen rekisteröintiä koskevan tilaston mukaisesti Lada-VAZin markkinaosuus nousi vuonna 2005 maassamme peräti 15,8 prosenttia.

Siinäpä on vähän ajattelemisen aihetta niille "asiantuntijoille", jotka ovat väittäneet Ladan myynnin loppuvan.

Lada on jälleen nousussa, kaiken lisäksi ilman kalliita ja näkyviä mainoskampanjoita, jollaiset muiden merkkien osalta autonostaja joutuu kustantamaan.

Ladaan luotetaan, edelleen ja yhä enemmän!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu