Onko sukulaisia?

4207
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Sen sijaan silmään pisti se, että melko paljon Halosia oli listalla mukana. Yhtään Niinistöä en sen sijaan löytänyt.

Äänestä
  • Taisi Niinistöt olla ampumassa kiinnisaatuja punaisia Halikon Märyn joukkohautoihin.
    Ihme,kun ei ole ottanut vaalikampanjaansa.

    Äänestä

  • Halikkolainen kirjoitti:

    Taisi Niinistöt olla ampumassa kiinnisaatuja punaisia Halikon Märyn joukkohautoihin.
    Ihme,kun ei ole ottanut vaalikampanjaansa.

    tai onko linkkiä?

    Äänestä

  • kiinnostaisi tietää kirjoitti:

    tai onko linkkiä?

    Suomen sotasurmat 1914-1922.
    Hakusana.Kuolinkunta Halikko
    Löytyy runsaat 50 punakaartilaista ,kuolintapana murhattu.Ammuttiin itse kaivamiensa kuoppienreunalla.
    Teloitusryhmissä mukana paikallinen suojeluskunta.
    Mielenkiintoista olisi nähdä Halikon suojeluskunnan jäsenluettelo kyseiseltä ajalta.
    Mahtaisiko löytyä tuttuja sukunimiä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


näissä roistoissa? kirjoitti:

Saastaisia sukuja:
http://www.genealogia.fi/hakem/tiedustelucs.htm

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu