Katselin uudelleen Arto Lahden

ja kyllä hävettää tuollainen "talousmies" ja "tiedemies". Ei tuntenut pätkääkään kuntasektoria eikä ymmärtänyt että valtionhallinnossa ei edes työskentele 150 000 ihmistä, jotka hän irtisanoisi ja laittaisi KAIKKI yrittäjäksi. Että tälläinen kauppakorkeakoulu Suomessa.
2255
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Olisiko Arto Lahti valmistunut ruotsinkielisten kielikiintiöstä? Kielikiintiön kautta pääsee opiskelemaan, kun vain osaa ruotsia. Ei tartte ymmärtää mitään.

Tietääkö kukaan???

Äänestä
  • Lahti ei tunne edes faktoja ja sössöttää vain jotakin ideologista humpuukia ilman tosiasioita. Tommosia ne poliitikot ovat: haihattelijoita. Kauppakorkeakoulu on erittäin yliarvostettu laitos. Se on täynä itsekeskeisiä pönttöpäitä. Niiden seurassa tyhmyys tiivistyy.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tentin kirjoitti:

ja kyllä hävettää tuollainen "talousmies" ja "tiedemies". Ei tuntenut pätkääkään kuntasektoria eikä ymmärtänyt että valtionhallinnossa ei edes työskentele 150 000 ihmistä, jotka hän irtisanoisi ja laittaisi KAIKKI yrittäjäksi. Että tälläinen kauppakorkeakoulu Suomessa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu