TIETÄÄKÖ KUKAAN LÖYTYYKÖ PEUGEOT 505 TUNING OSIA. ESIM.ALUSTASARJAA, SPOILEREITA JA MUUTA SÄLÄÄ
PEUGEOT 505 TUNING
1
479
Vastaukset
- KTA
Erilaisten lisäosien valikoima 505:een on kyllä hyvin niukka. Ranskassa muutama korisarjojen valmistaja myi ainakin vielä vähän aikaa sitten turbo injektion mallin etupuskuria. Taisi siinä olla mukana helmat ja takapuskurikin. 80-luvun lopulla myytiin Suomessakin Evolutionin valmistamaa korisarjaa uudempaan korimalliin. Se sisälsi etupuskurin, helmat, takapuskurin ja takaspoilerin. Suomessa olen nähnyt ainakin yhden tuolla sarjalla varustetun 505 V6 mallin.
Itselläni on rakenneltu 505 jossa ei tosin ole korisarjoja mutta alustaa on madallettu ja moottorina on 2,2 litrainen turbo isolla välijäähdyttäjällä ja Sierra Cosworthin RS500 turbolla. Tehoa tällä hetkellä noin 250hv mutta mahdollisuudet noin 300 hevosvoimaan. Kulku kyllä riittää mutta kyllä 505:stä on vaikea tehdä muutoin sporttia. 505 on rakennettu käyttäytymään hyvin perinteisesti ja vaatisi kohtuuttomia ponnisteluja hienosäätää se sporttiseksi. Varsinkin kun valmiita osia ei ole käytettävissä.
Auto on muuten kaupan jos tehokas 505 kiinnostaa...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1115065
- 644939
- 863990
Miten mä olisin
Rohkeampi lähestymään häntä. En tiedä. En osaa nykyään edes tikusta tehdä asiaa vaan käyttäydyn päin vastoin välttelen.753540Anteeksi kun käyttäydyn
niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv592981- 432731
- 152257
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️441804- 341661
Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.371588