08.01 22:12 Kokoomuksen presidenttiehdokas Sauli Niinistön vaalimainoksen luvaton käyttö on poikimassa rikosilmoituksen. Kokoomus harkitsee tutkintapyynnön tekemistä turkulaista mainosfirma Addcaria vastaan, joka on ilman yhteistyösopimusta mainostanut Niinistöä automainoksella sekä verkkosivuillaan. Addcarissa on mukana samoja henkilöitä kuin poliisitutkinnassa olevassa turkulaisessa verkostomarkkinointiyritys Move Networks Oy:ssä. Yritystä epäillään pyramidihuijauksesta.
RIKOSILMOITUS!
Kokoomus tuuliajolla
4314
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
ei mitään uutta auringon alla, kokoomuksen taustajoukoista löytyy monenkirjavaa paskahousuväkeä ja ennen kaikkea vilpillisiä yrittäjiä. pikkufirmojen kuittikauppiaita ja orjatyön teettäjiä.
Jos väität tuollaisia, laitapa faktaa esille. Muuten jää turhaksi suunsoitoksi jolla ei ole mitään merkitystä. Terveisin nimimerkit Juhantalo ja Sundqvist
http://www.satakunnankansa.fi/pikauutiset/#1
Kokoomuksella on paniikki päällä, uskottavuus on mennyt lopullisesti jos näissäkin vaaleissa kannatus jää reilusti alle 20%:n.
Vuoden 2000 vaalithan olivat puolueelle kaikkien aikojen pohjanoteeraus.
Kokoomuksen taustajoukoissa on muuten paljon todella epäilyttäviä tyyppejä. Ei ihme, jos tällainen rikoskytkentä tulee esiin.