gallup
kokeilen gallupia
5174
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
gallupiin tulee muuten paha vääristymä
Kuten nuo muutkin, osa naputtaa satoja kertoja! Ei mitään todellisuuspohjaa...
kyseiseen gallupiin voi antaa vain yhden äänen. Olen seurannut gallupin kehitysä aamusta alkaen. Silloin oli annettuna 60 ääntä. Ei sinne ole ilmaantunut mitään yhtäkkistä nousua. Samanlaiset luvut oli suurin piirtein silloin.
No ei kai voi tulla hirveitä nousuja, kun kävijätkin ovat niin vähissä että pitää koittaa täälläkin joka palstalla mainostaa!
Kun taas esim. presidenttipelissä yllättäviä pyrähdyksiä esim. Hautala vrk:n aikana lähes 1000 ääntä, samoin jo aiemmin Niinistö ja Soini vielä kummallisempia suurharppauksia!! äänestelkää te vaan netissä, tarja voittaa!
Matti Vanhanen voittaa sen yhden ja ainoan oikean äänestyksen, jonka 1.kierroksen tulos julkaistaan 15.1.2006!