aiheuttaako zoloft hiustenlähtöä???

Hiukset lähteneet ohimoilta ja melkein jokapuolelta kokonaan!!!voiko zoloft aiheuttaa sen?lääkärin mielestä ei.mikä voisi aiheuttaa.syön myös meliane-e-pillereitä....
2573
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

minulla lähti hiuksia TOSI paljon kun söin Zoloftia ja loppui heti kun lääkitys lopetettiin. Kaikkien pitäisi pyytää lääkäreitä ilmoittamaan näistä kaikista haittavaikutuksista lääke firmoille niin asiaan vois saada jotain muutista. Minulla tuli siitä myös näköhäitriöitä, MUTTA KAIKKI ON YKSILÖITÄ, ei kaikilla samat vaivat.

Äänestä

Melkein vuoden verran olen Zoloftia käyttänyt (tai sen rinnakkaislääkettä) enkä ole kaljuuntunut. Alussa pakki tosin meni sekaisin ja sekin korjaantui parin viikon jälkeen.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


apua kirjoitti:

Hiukset lähteneet ohimoilta ja melkein jokapuolelta kokonaan!!!voiko zoloft aiheuttaa sen?lääkärin mielestä ei.mikä voisi aiheuttaa.syön myös meliane-e-pillereitä....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu