Täällä Oulussa on aivan kurjaa asua , täällä ei ole yhtään ainutta paikkaa jossa vois yli viiskymppiset käydä ravintolassa.Täytyykö sitä varten muuttaa pois täältä, ei kuitenkaan oikein voi, koska on vakituinen työpaikka täällä.
Voiskohan joku ruveta perustaan tänne 50 ravintolan ,kiitos!
Missä on ?
7
816
Vastaukset
- Ihmettelevä
Onko sielä ravintoloissa yläikäraja?
- tarjacaisa
Mutta miten menet kun ravintola on täynnä kaksikymppisiä.Oulussa on kaikki ravintolat nuorten vallottamia.Kokeile käydä ravintolassa joka on vaan nuoria täynnä.
tarjacaisa kirjoitti:
Mutta miten menet kun ravintola on täynnä kaksikymppisiä.Oulussa on kaikki ravintolat nuorten vallottamia.Kokeile käydä ravintolassa joka on vaan nuoria täynnä.
Vai vielä tän ikäiset tanssiin,luulin että kysyt ,että missä on esim toinen tennis-sukka?
- ~olennainen~
annaan ja alberttiin, siellä on ikäistäsi seuraa.
Ei muuta kuin pellekengät jalkaan ja menoksi. - ihan sama
eipä löydy kunnon menopaikkaa meikäläiselle 54v.
Ei paritansseja vaan kunnon jytää! - siinähän
olis sitten hyvä liikeidean paikka. Perusta sellainen. Tyylikkäästi sisustettu ravintola, musiikki aikuiseen makuun ja mainosta sitä heti että "pian avataan paikka joka on kohdistetu keski-ikäisille":)Sedu Kettusellakin niitä paikkoja on eri ikäryhmille. Pian se avaa Tampereelle iskelmäravintolan.
Eikö siellä muuten ole Seurahuonetta. Mä olen luullut että joka kaupungissa on sellainen, niissähän käy vähän iäkkääpää porukkaa.- varmaankin
piti sanoman että Sedu Koskinen eikä Kettunen avaa tuon ravintelin. Tuu täänne Tampereelle sitten helmikuussa jossei siellä ole paikkoja missä käydä:))
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1104955
- 1534933
Olen miettinyt kauan
miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h464682- 1463024
Vanhempi mies
Jos yritän ajatella sinut pois sydämestäni, ikävä ja surullinen kaipuu tulee kaksin verroin kovempana. Olit mun unessa302713- 1582194
Ostiko maailma sinut minulta?
Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue202168- 421937
- 231458
- 371443