Käyttöjärjestelmän vaihtaminen

Pitäisi vaihtaa tuo 98-järjestelmä Xp:n. Pitääkö edellistä järjestelmää mitenkään poistaa/ poistanko esim. selaimet koneelta ja asennan ne sitten XP:hen uudestaan? Kiitoksia avusta :)
3361
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ethän sinä tuossa puhunut käyttöjärjestelmistä mitään, vaan mato-windowseista.

Äänestä

xp:n asennuslevyllä. Ei tarvitse poistaa entistä.
Käynnistä 98 ja laita asennuslevy koneeseen. Valise päivitys.

Äänestä
  • Juu näin ajattelinkin. Toivottavasti tämä nyt onnistuuu *on hieman huono näissä*

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nimetön kirjoitti:

Pitäisi vaihtaa tuo 98-järjestelmä Xp:n. Pitääkö edellistä järjestelmää mitenkään poistaa/ poistanko esim. selaimet koneelta ja asennan ne sitten XP:hen uudestaan? Kiitoksia avusta :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu