Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Oon 20 vuotias nainen

En haluiaisi olla, ja aivan nolottaa sanoa et oon kokematon, mitä sanotte, onko paha ikä olla jo 20 ja neitsyt????
113954
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

itse murehdin saman ikäisenä tuota et olin neitsyt, sitten 21 v. tapasin ihanan pojan jonka kans ekan kerran sekstattiin, ei se mitään kummallista ollut mutta typeryyttäni rakastuin tähän poikaan silmittömästi.
Olen nyt 23, mitä vanhemmaksi tulee, sitä vähemmän antaa numeroille arvoa, seksiä ehtii harrastaan koko loppuelämän eikä pidä antaa jokaiselle vastaantulijalle ellei sitten välttämättä halua. Ota rennosti. Et oo ainut joka on ollut tuossa iässä neitsyt :)

Äänestä

älä murehdi tuollaisia =)

seksiä harrastetaan kun siihen ollaan valmiita, sitä ei tarvitse harrastaa siksi että pelkää mitä muut ajattelevat!

tuossa ei ole mitään hävettävää. kyllä sitä ehtii. sullakin on vielä paljon nähtävää.

Äänestä

kyllä vielä kerkiät moneen kertaan sen tehdä, itekin olin 21.vee ja monet kerrat ajattelin kans etten ikinä pääse niihin hommiin. mutta kuinkas kävikään, löysin ihanan miehen johon sitten rakastuin noin puolen vuoden seurustelun jälkeen sitten harrastettiin ekaa kertaa ja kivaa on ollu siitä lähtien.

Äänestä

Löydä itsellesi oikea rakas, sitten huomaat ettei sillä ole mitään merkitystä onko kokenut vaiko kokematon.

Äänestä

Ei se noloa ole. Itse olen nyt jo 23-vuotias, enkä ole harrastanut seksiä, ja olen tehnyt tuttavuutta samanikäiseen naiseen, joka ei myöskään ole vielä harrastanut seksiä. Mielelläni olisin kyllä sekstaillut jo ajat sitten, mutta ei se mikään välttämättömyys ole menettää poikuuttaan/neitsyyttään alle 20-vuotiaana. Jos eläkeikään asti elää, niin seksiä on aikaa harrastaa useita kymmeniä vuosia.

Äänestä

se on aivan tavallista, ei parikymppisellä pidäkään olla "mahtavia" kokemuksia seksinsaralta, mutta painottaisin tässäkin asiassa että ilon kautta

Äänestä

Ei kannata tuommosia miettiä, sinun kokemattomuutesi ei haittaa sitä joka sinua oikeasti rakastaa.

Äänestä

Eipä tuo niin omituista ole.
Eikäö sitä silleen kukaan muu aattele.
Olennaisinta on, että olet sinut itsesi kanssa ja sen kanssa jota haluat.

Äänestä

Hän oli viettänyt kilpaurheilun parissa nuoruutensa,eikä ollut ajatellutkaan mitään seksi asioista. Kun hän tutustui minuun 21 v.häneltä meni aivankuin jalat alta ja kun mentiin sänkyyn,hän oli valmis tapaus. Multa se neitsyyden poisto onnistui helposti. Ollaan yhdessä edelleenkin.Lapsiakin on tehty jo 5 ja vaimo haluais vielä lisääkin.

Äänestä

ei se mun mielesta paha oo vaik oot vielä kakskymppisenä neitsyt,seksi hommiin kantsii ryhtyä vasta kun on siihen todella valmis ja haluaa ottaa vastuun tekemisistään.

Äänestä

..etkä haluaisi olla enää neitsyt niin minä voin auttaa sua siinä asiassa ;-)

[email protected]

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ja vielä neitsyt kirjoitti:

En haluiaisi olla, ja aivan nolottaa sanoa et oon kokematon, mitä sanotte, onko paha ikä olla jo 20 ja neitsyt????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu