missä äänestyspaikassa

ilmaiseksi vaalipäivänä, vain jossain Kalliossako? Tasa-arvon nimissä vaadin sitä Suomen kaikkiin vaalipiireihin kaikille Tarjaa äänestäneille ja tuplana.
298
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tasa-arvon nimissä munkin pitää saada ruoskaa. Ei se saa olla vain sossujen yksinoikeus. Jos ruoskaa ei tipu, äänestän Halosta.

Äänestä

Työväenyhdistyksen tiloissa missä nyt on tawja kahvila,saa kuulemani mukaan vaalipäivänä ruoskaa ja hapankaalisoppaa lisäksi 9 ensimmäistä saa vanhan LADAN aidolla TAWJA HAWONEN nimmarilla varustettuna.kuulin tämän luotettavasta lähteestä eräässä ravintolassa!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


saa ruoskintaa kirjoitti:

ilmaiseksi vaalipäivänä, vain jossain Kalliossako? Tasa-arvon nimissä vaadin sitä Suomen kaikkiin vaalipiireihin kaikille Tarjaa äänestäneille ja tuplana.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu