Toisinaan ihmetyttänyt kiskassa kun on jättipotti tai vastaava ja ihmiset kantaa hulluna rahaa kun on pieni mahollisuus suureen voittoon.
Samat ihmiset ovat sitä mieltä että pörssisijoittaminen on liian riskistä.
Pörssissä on kuitenkin -realistinen- mahdollisuus tuottoon.
Mutta warret..Mitenkä moni pelaa niitä kuin lottoa?
Ilmeisesti vaihdosta päätellen ei kovin moni, ja kuitenkin mahdollisuus voittoon olisi pirusti parempi.
Eikä nykyisenä nettiaikana touhu ole yhtään sen vaikeampaa kuin lottoaminen, sitäkinhän voi tehdä myös netissä juu..
Onko juttu siinä että on helpompaa vain toivoa lottovoittoa kuin nähdä se vähäinen vaiva että opiskelisi warren perussäännöt?
Kaupankäynnin hinnat on pienet, euroja tai jopa ei mitään ja pörssierän hinta saattaa olla samoin vain kymppejä, kuitenkin voitto voi olla rajaton, tappio maksimissaan vain sijoitettu summa.
Ja tässä voi jännittää 5 päivää viikossa.
Lottoa vai ei
warrelottokone
2
1208
Vastaukset
- Yöt läpeensä
Älä pistä niin paljon rahaa kiinni ettei maha kestä.
Tarkkuutta tunarointiin..- warrantti_peluri
Kyllähän se alkaa ruikuloida kun yön yli jää parikyt donaa kiinni warreen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1782638Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482397Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1031090- 64911
- 65869
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20770Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait228761Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka276747Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies87734Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22688