punaista tunnelmaa

Morron toverit ja siskot!!

Ajattelin laittaa saunaan ledi-valot plus kiuasvalon,tuntuu vain että perinteinen lampun valo kyllästyttää ja ajattelinkin punaista lampun kajoa,onko kukaan moista laittanut ja mistä löytyy,onko kalliimpi,miltä sauna punahehkussa näyttää ja tuntuu?
2287
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Eikäku nythän mä hokasin että käy ensin saunassa ja lähe sitten Amsterdamiin punaisten lyhtyjen alueelle jos kyllästyttää. Siellä on leidi-valot ja omatkin posket hohtaa punaisena, kun käy 'teatterissa' katsomassa live-esityksiä.
Maksaa jonniinverrran, mutta kyllä se hetken hyvältä tuntuu.

Äänestä

Ei kannata laittaa punaisia ledejä saunaan. Ledit eivät kestä kuumuutta, joten saunan kattoon ei kannata laittaa mitään ledejä.

Vaikka tuollainen punainen valaistus aluksi näyttäisikin hienolta, siihen kyllä kyllästyy nopeasti. Sen jälkeen haluat punaisesta valosta eroon.

Laita loisteputkivalaisin, jolloin voit vaihtaa valon väriä tai sävyä helposti mielen mukaan. Myös tavallisia hehkulamppuja on saatavana värillisenä, mutta ne ovat loisteputkea huonompi vaihtoeho.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kaipaani kirjoitti:

Morron toverit ja siskot!!

Ajattelin laittaa saunaan ledi-valot plus kiuasvalon,tuntuu vain että perinteinen lampun valo kyllästyttää ja ajattelinkin punaista lampun kajoa,onko kukaan moista laittanut ja mistä löytyy,onko kalliimpi,miltä sauna punahehkussa näyttää ja tuntuu?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu