ei riitä, että nainen sidotaan: jos hänellä on joku liikuntavamma, se antaa kiksejä enemmän. vai?
vammaisfetissi
joku tykkää
9928
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Mikä voi olla niin kiinostavaa liikuntavammaisessa naisessa? Nainen itse vai hänen vammansa aikaansaama mahd.erilainen liikkuminen.Itse liikuntavammaisena naisena toivoisin ,että kiinostus kohdistuisi minuun ja persoonaani eikä vammaani joka hankaloittaa elämääni ja muistuttaa ainaisesti elämäni synkimmästä päivästä.
Tämä on asia jota olen pohtinut koko elämäni. Että ihminen, joka mua kiinnostaa juuri vammansa takia, on enempi kiinnostava kuin muuten olisi. Toisaalta, nainen ylipäänsä on aina se mysteeri jota jokainen mies miettii. Punainen tukka, lyhyt, pitkä, jalkoja kaksi tai yksi. En tiedä.
Netti ja maailma ovat pullollaan juttuja joissa nimenomaan vammainen nainen ja hänestä kiinnostunut mies kohtaavat. Ei sille voi mitään, kaikki kukat kukkii kuitenkin. Tsemppiä.
Mulla sama kiinnostus. Pidän liikuntavammaista naista enemmän naisena. Nainen on heikompi osapuoli meidän systeemissä, ja tällainen nainen korostaa sitä. En halua pahaa, vaan hyvää hänelle. Suojelua. Mutta naisen on oltava liikuntavammainen.
Varmasti on juttuja ,en epäile sitä yhtään.Eihän vammautuminen tai vammaisuus välttämättä muuta naisen ns. viehättävyyttä ollenkaan.Se vaan ihmetyttää että juuri tuo vammaisuus on se tärkeä tekiä joka aikaansaa sen kiinostuksen ja onko se vamma sitten se ainoa tekiä eikä ihminen itse.Missä nämä huolehtivaiset miehet sitten ovat ,kun itse en moiseen ole törmännyt kuin jutuissa?! Baarissa loppuillan kännikaloja jotka örisevät "pystysä naimaan" en laske tuohon ryhmään!!
On niitä sellaisiakin miehiä olemassa, mutta koska aihe poikkeaa "hieman" valtavirrasta, ei sitä juuri kukaan paljon mainosta. Ja vaatii myös ko. naiselta oikeanlaista asennoitumista että mitään suhdetta voisi edes syntyä. Eikö?
Missähän sellaisia miehiä oikein on ja piileskelee olis kiva tavata.Itse olen liikuntarajoitteinen ja kokemukseni on samoja kun onelegilläkin.Minusta olisi ihanaa jos olisi sellainen mies joka rakastaisi ja jumaloisi minua tallaisena kun nyt olen ns. vammaisena.
Näitä miehiä on ns. vähän, mutta on kuitenkin. Ongelma on kaksisuuntainen; nähdessään unelmiensa naisen ei kiinnostunut mies uskalla/kehtaa/osaa tulla juttelemaan. Reaktioita voi nimittäin tulla sieltäkin suunnalta aika tylysti. Tämä asia kun voi olla hyvinkin vaikea hyväksyä sille naiselle, ja mistäs se mies voi tietää miten vastapuoli suhtautuu hänen naismakuunsa.
Sama asia on miestenkin kohdalla,ei pelkästään naisilla!.