Kaikki demarit

Tarja ensimmäisellä kierroksella läpi. Säästetää valtion varoja toisen kierroksen kustannuksista.
3148
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei Natolle.
Oma päätösvalta takaisin Suomeen!

Nyt punnitaan - kestääkö suomalaisten kantti, vai annetaanko Brysselissä päättä puolestamme - yritykset ovat jo jättäneet Suomen...

Entä sitten? KUKA maksaa viulut jatkossa?

KUN ASIAT RATKAISEVAT - TIMO SOINI N:O 4
ja 50 % on kanssamme samaa mieltä.

Äänestä

Eikä saatana äänestetä!

Äänestä

Työttömyyden kustannuksiinko niitä valtion varoja tarvitaan? Eikö olisi parempi jos lopetettaisiin työttömyyden ylläpitäminen? Se sentään maksaa keskimäärin 10 000 euroa vuodessa jokaiselle tulonsaajalle.

Jos haluaa antaa protestiäänen, eli ei halua maksaa kymppitonnia työttömyyden ylläpidosta, kannattaa antaa protestiääni numerolle 4.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nyt äänestämään kirjoitti:

Tarja ensimmäisellä kierroksella läpi. Säästetää valtion varoja toisen kierroksen kustannuksista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu