XP:n käynnistys nopeus ("kilpailu")

Kenellä tehokkain XP:n käynnistymis nopeus.

Eli ajan otto alkaa siitä kun vietanappia painetaan ja loppuu kun kone on täysin valmiissa kunnossa eli palomuuri ja virusturva on myös käyttökunnossa.

Eihän tää ketään kiinnosta itse asiassa ei muakaan mutta mitäs sitte!!!

Myös viritys ohjeet kelpaa mitä tulee käynnistys nopeuteen!!!

omani 35 sek. Eli ei kovin nopee!!!
71228
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Mitä itse kerkiät tehdä tuona reiluna puolena minuuttina?

Kaiiki hyvä aikanaan *hih-hih-ha-haa!*

*ja naurua enemmänkin*

Äänestä
  • Minun koneeni käynnistyy 1min. ja 17sek. kone 3 vuotta vanha eikä millään ohjelmilla putsattu. Paitsi virus tutkalla.

    Äänestä

mitä ohjelmia käynnistysvalikossa, mistä ajanoton alkaa: itse Winukan vaatimista ohjelmista ja/tai kaikki itse asetetut ohjelmat sun muut.

Ei siis mitenkään varteenotettava "kilpailu".

Äänestä
  • Ainahan voi itse valita ja on kannattavaakin valita että mitkä ohjelmat käynnistyvät käynnistyksen yhteydessä automaattisesti.

    Ei muutakun msconfig ja ruksit vi***un niin johan rupee kone aukeemaan hätäsemmin ja lisäksi resursseja vapautuu.

    Äänestä

siitä kun töpselin pistää seinään!

Äänestä

Ennen turvapäivitystä alle minuutti. Sen jälkeen 2 minuuttia.

Äänestä

että silleen.aika otettu puoluettomien asiantuntijoiden kanssa.
emo:an8-rd eye
prossa:athlon 64,clawhammer fx-55
muisti:1tr

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kulliveri kirjoitti:

Kenellä tehokkain XP:n käynnistymis nopeus.

Eli ajan otto alkaa siitä kun vietanappia painetaan ja loppuu kun kone on täysin valmiissa kunnossa eli palomuuri ja virusturva on myös käyttökunnossa.

Eihän tää ketään kiinnosta itse asiassa ei muakaan mutta mitäs sitte!!!

Myös viritys ohjeet kelpaa mitä tulee käynnistys nopeuteen!!!

omani 35 sek. Eli ei kovin nopee!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu