kertokaas ideoita ekatreffeille....

*tyttönen*

Olen nyt treffaamassa erään nettituttavani ensimmäistä kertaa... Juttu on tähän asti luistanut hyvin, mutta vähän jänskättää, että miten sitten livenä. Huvittais tehdä jotain muuta, kuin ihan tavanomaista leffat, kahvit, syöminen.... Kertokaa jos teillä on jotain kivoja ideoita erilaisista treffeistä! Olisi kiva vaikka tehdä jotain yhdessä... ettei se menisi vain siihen jutusteluun... Eikä varmaan jänskättäiskään niin paljon =)

7

3226

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tuulia

      Kiva, että treffaatte.

      Muutamat nettitreffit kokeneena sanoisin, että ihan perus kahvilla käynti kaupunkikävelyä on toimivin. Tai sitten jokin taide/museo näyttely. Toisaalta, voihan hänelläkin olla jotain suunniteltuna, muista että mies maksaa.

      Leffaan ei kannata mennä, eihän siellä voi edes puhua.

      "ettei se menisi vain siihen jutusteluun... " Hmmm...jos siis nimenomaan etsit ensitreffeillä seuraa muuhun kuin jutusteluun kannattaa se tehdä selväksi myös sille toiselle osapuolelle.

      • *tyttönen*

        ...niin sellainen täsmennys, että sillä "jotain muuta kuin pelkkää jutustelua" en todellakaan tarkoittanut seksiä.. tai muutakaan kuhertelua, vaan ihan oikeasti jotain hauskaa tekemistä. Kun joskus kun on vaikka kahvilla tms. niin tulee sellainen olo, että sitä vain "kuulustellaan" toisistaan asioita. Sekin riippuu tietenkin siitä, onko kivaa seuraa =)


      • ...tuossa pisti silmään "mies maksaa". Älä usko tuollaista roskaa. Molemmat maksavat osansa. Kukaan ei oikeasti arvosta lipevää mielistelyä ja rehentelyä, mitä se toiselle tarjoaminen on. Pitää valita sellainen treffipaikka että molemmilla on siihen varaa :).


      • Oletko se sinä?

        Tuulia... missäpäin Suomea asut? Turussa?


    • ulkona, illalla

      ettei tosiaan se punastuminen näy... :)

    • *tyttönen*

      Treffit on tulossa ja mies itse ehdotti keilailua =) Eli taisi olla samalla aaltopituudella kanssani siinäkin suhteessa.. =) ...niin ja aion kyllä maksaa osani, ellei mies itse ehdota toisin. En alkaa vastaankaan inttämään, jos hän haluaa maksaa, se olisi epäkohteliasta.

      • Nimetön

        vai mies maksaa tuulia taitaa luulla että iskä vie ulos.Ei! kumpikin maksaa omansa eka treffeillä.paitsi jos mies vie väkisin kalliiseen paikkaan johon toisella ei ole varaa.niin siinä tapauksessa kannattaa sopia maksajasta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen jotenkin

      Epävarma ulkonäöstäsi
      Ikävä
      249
      6410
    2. Minun rakkaani.

      Haluaisin käden mitan päähän sinusta. Silleen, että yltäisin koskettamaan, jos siltä tuntuu. Olen tosi huono puhumaan, m
      Ikävä
      28
      4527
    3. Koska näet seuraavan kerran

      Kaivattusi? Onko päivä tiedossa vai sattumasta kiinni?
      Ikävä
      98
      2915
    4. Ootko nainen jotenkin

      itseäs täynnä? Mars laihduttamaan. 🫵🏽 K
      Ikävä
      41
      2297
    5. Hyvästi.....

      En vain enää jaksa.....
      Ikävä
      33
      2102
    6. Hyvää yötä

      Mm❤️
      Ikävä
      56
      2056
    7. Ongelma Ibizalla

      Mistä saada triatleetin jalkaan mahtuva kenkä häitä varten?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      109
      1860
    8. Eelle

      Huomenta,ajattelen sua..
      Ikävä
      22
      1769
    9. Hauskaa nimipäivää rakkaalle!

      On kova ikävä. Rakastan sua ikuisesti ❤️🤗😘
      Ikävä
      27
      1562
    10. Pitihän se arvata, että kasvavat puolustusmenot

      halutaan rahoittaa työtä tekevien oloja kurjistamalla. Nyt ehdotetaan arkipyhien poistamista. Seuraavaksi tulee ne kuusi
      Maailman menoa
      232
      1514
    Aihe