Miksi?
Luuletko parantavasi maailmaa sillä että vaiennat ihmisten äänet???
Luuletko parantavasi maailmaa sillä että vaiennat ihmisten äänet???
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Tässä oli ylinnä pari avausta, joita en ehtinyt lukemaan. Missä ne ovat nyt?
joku ottaa hommansa aivan liian vakavasti
...sisälsivät mm linkkejä rasistisille ja raakaa seksuaalista väkivaltaa sisältäville sivuille, joten et missannut yhtään mitään oleellista.
En paranna maailmaa vaientamalla asiallista kritiikkiä, mutta parannan palstaa vaientamalla asiattomat,rasistiset, herjaavat jne viestit, tai siirtämällä muualle selkeästi kuuluvat viestit- niille paremmin sopiville paikoille.
Minä kannatan sanan vapautta, mutta myös hyviä käytöstapoja ja suomi24:n keskustelusääntöjä. Tallennan pääpiirteittäin jokaisen poistamani viestin, jotta tarvittaessa myös ylläpito voi ottaa kantaa; suuntaan tai toiseen.
Minä en vaienna,minä siivoan :)
sinä rikot lakia. Ensinnäkin linkittäminen rasistisille sivuille on hyödyllistä, koska vain niillä todella uskalletaan taistella islamia vastaan ja paljastetaan islamin karmeus kokonaisuudessaan. Toiseksi Ogrish.com:n oleellinen sisältö on islamin raakuuksia, eikä väkivaltaista pornoa (jota siellä toki myös on, mutta jota kenenkään ei ole pakko katsoa.)
Sinä olet poistanut kaikki islamia haukkuvat tai islamin vastaiset viestit palstalta. Se on sananvapauden rikkomista ja vastoin Suomalaista käytäntöä.
Toivon, että saat Gohar potkut sheriffin hommasta mahdollisimman pian.
suomi24 keskustelu säänöistä :)
Keskustelussa ei saa:
-Kehottaa ketään rikokseen tai väkivaltaan
-Esittää asiattomia ja loukkaavia kommentteja muista keskustelijoista
-Esittää laitonta tai loukkaavaa materiaalia
-Kirjoittaa rasistisia tekstejä
-Kirjoittaa tai kuvata karkeaa pornografiaa
Miksi sitten annat julkaista otteita koraanista, joissa kehoitetaan tappamaan toisinuskovia ja muita kiihoitusjuttuja, jos ne on islamin puolella?
viestisi siltä varalta, että sheriffi ei olisi paikalla.
Jos on valittamista, kääntynet omalla nimelläsi ylläpidonpuoleen. Toinen vaihtoehton löytyy osoitteesta:
http://www.intermin.fi/poliisi/home.nsf/suomi/rikosilmlomake
Seuraavat vastaavat viestisi saattavat mennä suoraan ylläolevaan osoitteeseen.
Sitä uhkaillaan jo aamutuimaan!
Olet sinä kova jätkä, ihailen sua
se on sinun asiasi. Minä en kannata.
Gohar mihin hävisi taas yli puolet tästäkin ketjusta? Tämäkö on sinun mielestäsi sananvapautta tai jotenkin hyödyllistä?
...