Onko teillä kokemuksia siitä voiko kaveripohjalta lähtenyt suhde muuttua seurusteluksi? Tutustuin puoli vuotta sitten poikaan, jonka kanssa olemme nähneet kaveripohjalla aika tiiviisti. Nyt kuitenkin kumpikin on ilmaissut haluavansa suhteelta enemmänkin kuin pelkkää kaveruutta. Jotenkin suhde tuntuu jumittuneen kaveruuteen, kumpikaan ei saa esimerkiksi tehtyä alotetta suuteluun tai vastaavaan. Voiko kaverista tulla seurustelukumppani vai onko jo myöhäistä?
kaverista joksikin ihan muuksi ;)
livv
4837
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
etsi sen sydän
Mistä se löytyy? Taivaalta tähtien seasta vai niistä taivaalta tipahtaneiden meteorien seastako? Olis kiva jos sen mulleki joku kertos :)
käydä niin..:)
minulle kävi joskus niin että yhtäkkiä huomasimme olevamme toisiimme enemmänkin ihastuneita kuin kavereina ja aikansa siinä kesti että saatiin asiat etenemään ja vuoden suhde siitä tuli:) se on jopa helpompaa niin kun tuntee toisen jo.
kaverisuhteesta alkanut suhde intohimoinen?