Olen aikoinaan toiminut politiikassa mukana yli 10 vuotta ja lähes kaikki suuret presindentinvaali keskustelutkin katsonut. Jonkinlaista asiantuntemusta asian suhteen siis on vuosien varrella kertynyt.
En ole koskaan vastaavaa romahdusta nähnyt kenenkään ehdokkaan kohdalla ja Halonen sentään on istuva Presidentti. Halonen oli kireä, kiukkuinen ja punottava. Hänen kommenttinsa ja koko olemuksensa huokui äärimmäisen suurta epävarmuutta.
Mitä mieltä muut ovat? Kommentoikaa ihmeessä!
Halosen täydellinen romahdus!!
13
993
Vastaukset
- Liian vanha on
ihan pitää kutinsa, kun Halonen on ihan paniikissa ja hermoromahduksen partaalla.
Eiköhän äänestetä Halosmummeli lepäämään punikkien vanhainkotiin. - toiveesi ei toteudu
Ja taas alkaa sama kaarti laulaa :))
Mutta minusta olet väärässä, se oli hyvä keskustelu..
mehevin tilanne on kyllä Vanhasen ja Niinistön välillä. Saa nähdä, vetääkö Vanhanen voiton sittenkin. - Matti
Halonen on edelleen ylivoimainen verrattuna muihin pres.ehdokkaisiin. Miten niin Halonen on kireä ja kiukkuinen jne? Huomenna selvittelen ja toivon että saan selville että onko hra Sarasvuo hankkinut osuuden paviaanimainostoimistokirsipihasta.
Halonen on hyvä!
En luota miehiin jotka värjäävät hiuksiian.- Säälittää
sossujen mediapoliisi. Onko se ennenkuulumatonta, kun joku uskaltaa mediassa arvostella demareita.
"Huomenna selvittelen jne". Kuulostaa aivan Kiinan sensuuriviranomaiselta.
- petti
Alku meni ok, mutta lopussa poltti releensä, alkoi tiuskia ym.
Eihä tollaista mihinkään pitkäkestoisiin kokouksiin uskalla lähettää... - Lapinkolli
Pahenee käytös joka kerta.
- Xyy
Ihmettelin. Haloskasta tullut kiukkuinen ja äksy.
En äänestä.- tullut
ainahan se on ollut. Onneksi en sentään koskaan ole ollut hänen alaisenaan
On liikaa näemmä Juhannzillekin.
Usein jo optikko pystyy auttamaan, jos tolta näytti?- Juhanz
Kommentoin Halosen esiintymistä ja olisin halunnut lukea myös sinun analyyttisen mielipiteesi. Mielipidettäsi et kertonut vaan päätit liittyä paskanjauhantajien klubiin.
- Masa
Kieltämättä aika tympeää esiintymistä Haloselta jälleen kerran. Jenkkilässä (tai vaikka Etelä-Euroopassa) lehtimiehet uskaltaisivat teilata halosen, täällä valtamedia yhä kumartaa, kuten suuri osa kansaakin.
- oikein
10 vuotta alalla etkä tiedä, että presidentti kirjoitetaan pienellä alkukirjaimella. Taisi olla ihan oma puolueesi?
- ehei
Joo, Halonenen on ollut todella surkea näissä muutamssa tentissä.
Mikä on tuon tämänpaäiväisen gallupin otanta? Ei voinut olla kovin suuri, kun tuo tulos oli niin älytön. Ei voi millään olla totta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh422682Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia
Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-201729423382397- 352094
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta471766- 241675
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251559- 431429
- 1001409
En ymmärrä käytöstäsi
Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek1391355- 361146