MUISTATKO SARASVUO KUN RANTALAINEN ANTOI SULLE TURPAAN TV LÄHETYKSESSÄ!!!??? SULE TAIS JÄÄDÄ VAMMOJA PÄÄHÄN SIITÄ!? JUPPI ON JUPPI !!
SARASVUOSTA!!!
JUPPIJOO
19627
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
jotku voi paskaajauhamalla tienata!?? ei kai tämä kuikelo sarasvuo ole rehellistä duunii tehnytkään!! se jututkin on kuin neiti niemisen suusta!! bubbeli taitaa olla ekös sillä se pikkurilli sojota ylöspäin???
Enemmän, kuin Halonen, kuitenkin.
..on menestynyt. Sarasvuo on menestynyt kaveri, hänellä pyyhkii hyvin.
Voi että, kun se vituttaa ja kirvelee, eikö veroillakaan ole saatu häiskän asioita pieleen!
Suomalaisilla vasureilla on kumma tapa suhtautua menestyksen vertaamalla heti sitä omaan lompsaan tai asemaan, kotiin autoon yms. asiaan. Sitten alkaa kauhea ulina eriarvoisuudesta ja palkoista tai veroista.
Niinistön yhteiskunnassa menestyminen on positiivinen asia. Suomalainen perus juntti on opetettava arvostamaan taloudellista menestymistä sekä antamaan siihen myös itselle mahdollisuus.
Olkaa hyvät, ryhtykää jauhamaan P:tä ja tienatkaa sillä kymmeniä miljoonia ja työllistäkää ihmisiä...? mitä? ei taida olla kykyjä? noooo, hölmökin saa olla, mutta älkää toisia haukkuko asiattomasti....
heissan! oletko jarskin poika kaveri kun noin tiedät!? heippa!!musukka
voitto kotiin!!! kokokansan presidentti!! tarja halonen!!!!999999
sarasvuo puhuu kuin tori kauppias.mut kukaan ei sitä kuuntele,ai töitäkö tehnyt,millon missä täys tuppimuna koko häiskä.
heti ollaan niin porvarii niin porvaria kun vähä enemmän on fyrkkaa tienattu!!varsinkin paskaa jauhamalla! bisnes vinkki sarasvuolle kun olet niin kova puhumaan paskaa niin ala myymään sitä meinaan paskaa junttien pelloille!! t.bubbeli helmenkalastaja!!
Yksi viaton toteamus Sarasvuolta ja Haloseslta meni pasmat täysin sekaisin. Jos Niinistö olisi ottanut saman linjan heti vaalitaistelun alussa, Halonen olisi jo mennyttä naista.
..niin on.
Haloselle ollaan turhan "kohteliaita" kun ei muistuteta mitä hän on poliittisen uransa aikana kannattanutkaan?
vituttaako kun tarja voittaa ja suurin osa suomalaisista äänestää tarjaa!! kokoomuslaisistakin 50% se siitä ja sillä sipuli sano nissekin!!
sinä pysyt edelleen siellä pappasi hollituvan peräkammarissa syömässä rupia polvistasi etkä pääse koskaan päättämään mistään mitään.
Ilman vasemmistoa suurin osa meistä tänä päivänä hakisi lupalappuja että pääsee työaikana ruokatunnille. Ja lapset olisi mummojen hoidossa.
Kehottaisin tämänkaltaisia puupäitä jotka istuu sen ainoa silmänsä päällä tutustumaan, millainen ihana maa Suomi oli oikeistopresidenttien aikana. Mikä oli paremmin kuin nyt?
Jos joku oikeistopuolue olisi saanut päättää kaikesta kaiken, 90% niistä jotka nyt on päivähoidosta siirtynyt koulutuksen kautta työelämään, ehkä korkeakoulun kautta, olisi jäänyt ilman mitään mahdollisuuksia kouluttautua fiksumpiin hommiin kuin vanhempansa.
Ei Sarasvuossa mitään vikaa tietenkään ole, sillä vika on meissä muissa ihmisissä, kun hänen kaltaisensa pystyvät ansaitsemaan omaisuuksia pintatiedolla ja sujuvalla huulenheitolla.
Ei sitä, etteikö näin saisi olla. Minä nyt viimeiseksi kieltäisin mitkään sarasvuot. Vapaassa markkinataloudessa saa olla niin monta sarasvuota ja muuta kaikkien alojen maisteria, kuin suinkin mahtuu, ja jokainen vieköön hyväuskoisten rahoja aivan millaisella koulutuksella, konsultoinnilla ja kurssituksella haluavat.
Ei Sarasvuo eroa 7-päivää lehdestä millään tavalla, hänellekin on tilaus tässä maassa, joka juorujen lisäksi kaipaa ihmisiä, jotka sanovat suoraan ja terävästi, miten asiat ovat.
..minusta Sarasvuo on suomen kuvalehden tasoa, jos lehdillä pitää vertailla...(melko naurettavaa) Jaba 43 yleensä on ihan hyviä aatteita, mutta tämänkaltainen heitto on sieltä mihin aurinko ei paista ja johon yleensä syyllistyvät vasurit.
Suomi on pirun pienimaa, jos joku kykenee tekemään bisnesimperiumin Sarasvuon tapaan ,on siinä varmasti asiaa mukana. .."pintatiedoilla" aika syvällistä tietämystä täytyy olla jollakin hänen yrityksensä työntekijöistä, tuloksen perusteella.
Kateellisuuta tämä rvostelu vain on...
Enhän minä Sarasvuota kommentoinut, vaan ihmettelin sitä ihmisjoukkoa, joka hänen edessään lankeaa ihailusta polvilleen ja kritiikittömästi kehuu kaveria.
Minä nääs tunnen miehen, mutta en vihaa, ainoastaan tunnen, siksi en kehu.
Syömään?
Nostan hattua Sarasvuon rohkeudelle tuoda esiin avoimesti kaikkien selkeästi huomaama Halosen kiukkuinen käytös eilisessä TV-tentissä.
Sarasvuo on yrittäjä, jonka menestys pohjautuu pitkälti hänen omaan imagoonsa. Ärsyttämällä asiakaskuntaa Sarasvuo saattaa siis menettää selvää bisnestä.
Ei korruptoitunut toimittaja, saati akateemikko teoriatutkija uskalla samaan.
Kannattaa kiinnittää näissä vaaleissa huomio myös siihen tosiasiaan, että Halosta on todellakin käsitelty suunnilleen samalla tavoin kuin muitakin ehdokkaita huolimatta hänen nykyisestä asemastaan, minusta se kertoo selkeästi yhden erittäin ikävän asian: Halonen on rahvaanomaistanut ja vähentänyt niin paljon presidentti-instituution tervettä arvovaltaa, että häntä voidaan jopa julkisesti nöyryyttää oman käytöksensä vuoksi.
tuo suun pieksäminen ja jenkkioppien kopiominen vaatii. Eihän se raukka uskaltanut pitää edes alkuperäistä sukunimeään.
Uskomatonta tuo MTV:n Saravuo-paapominen. Kertoo kummastakin kaiken.
makrofleksin letku suuhun ja tshiiiiiiiiiiiiiiiii.arvaa miten kävis?se tukkei sun pahanhajuisen puheen.
Ottiko oma emo lukua vai mikä siellä sylettää?
Ei se varmasti ollut vuosisadan hienoin kommentti muttei pahinkaan - vai unohditko jo Yle Saulin ja Matin haukunnat J-P:n haastatteluissa? Vai eikö täti punaista saa ollenkaan kritisoida?
Vahva persoona olis ottanut sen tyynesti huumorilla eikä vetänyt kilon hernettä nenäänsä.