Hei paskalietteen levittäjät, herätys! Oletteko porvareita vai sosiaalituella eläviä sinilevänkasvattajia? Älkää äänestäkö MTK:n poliittisen äärisiiven ehdokasta, Matti Vanhasta, vaan todellista porvaria Sauli Niinistöä. Teillä ei ole muuta vaihtoehtoa kuin varmistaa Sauli toiselle kierrokselle tai saatte tukehtua lietteisiinne, kun Halonen voittaa mennen tullen Vanhasen. Salessa on teidänkin nauriinkasvattajien ainoa toivo. Kumma ettei teillä nurmivasaroilla meinaa mennä tämä kaaliin!
Sauli ainoa
porvarillinen ehdokas
4132
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
äänestämme Mattia ja sitä sinä et onneksi pysty estämään
Matti ja matin energia menee sala- ja julkirakkaan ylläpitoon.
Eihän se osannut itselleen edes simälasia valita, pyysi apua netti sivuilla millaiset sangat. Linssit varmaan lääkäri katsoi.
Ei me sokiaa pressaa tarvii, kyllä pitää näkevän osata itse omat silmälasin sangat valita.
Vaikka kepuhan se meidät Suomessa kusetti EU-kolhoosiin, uuskommarikin on ehdolla pressaksi oikeen työväelle oma kolhoosissa kun ollaan.
Mun vastaus vaalikoneelta tuli TIMO SOINI.
NYT OLEN EX kepu
Älkää äänestäkö työläistä. Ei työläisestä koskaan ole tullut hyvää johtajaa.
Ei työläispresitentti meitä auta, vie optiot ja öky rahat kolhoosiin.
Porvari on porvari ja kommari on kommari.
Natoa hehkuttaa, jo venäjän kupeeseen.
Itsenäinen Suomi ja perussuomalaiset arvot SE ON SIINÄ. Sirkushuvit pois