Täällä kirjoittelee välittäjät

Välittäjät antaa luonnollisesti huumeista hyvän kuvan ja niitä tuntuu täällä vilisevän.
Luonnollisesti koska se on heidän elinehto, että saavat käärityksi rahat, tai saavat sen tuiki tarppelliseksi käyvänsä aine määrän, mikä on aina isompi ja isompi.
Toivottavasti he välittäjätkin pääsevät kuiville ja aloittavat tämän niin ainutkertaisen elämän päihteittä.
Parhaat välittäjät ei käytä itse, koska tietävät itsekkin niiden vaarat, mutta huumeissa liikkuu suuret setelit.
Tehkää parannus ja pitäkää itsestänne huolta.
10898
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

noin se meiän faijaki aattelis, todellisuudessa suurin osa täällä kirjoittajista on niitä ketkä ei ole paljoakaan käyttäneen saatika ryhtyneet välittämään, sitten vastarannalla on narkofobiset kunnon kansalaiset

Äänestä

"Välittäjät antaa luonnollisesti huumeista hyvän kuvan ja niitä tuntuu täällä vilisevän."

Täällä tuntuu vilisevän kannabiksen käyttäjiä, jotka harvemmin ovat niitä välittäjiä mitä tarkoittanet. Tietenkin lain silmissä henkilö, joka antaa omasta kukkasadostaan savut kaverille, on välittäjä - riippumatta siitä ottaako hintaa vai ei.


"Luonnollisesti koska se on heidän elinehto, että saavat käärityksi rahat, tai saavat sen tuiki tarppelliseksi käyvänsä aine määrän, mikä on aina isompi ja isompi."

Täällä pääasiallisesti kirjoittelevat ovat kannabista suosivia. Näyttää siltä, että suurin osa kustantaa käyttönsä työllä. (Minä mukaanlukien.) Kannabis ei aiheuta riippuvuutta, vaikka toleranssi toki kasvaa käytön myötä. Kannabis myyntiartikkelina ei ole niin tuottoisa, kuin esimerkiksi kokaiini, joten se ei varmastikaan ole monen elinehto. Pikemminkin päinvastoin. Rakkaaseen harrastukseen kotikasvatuksessa käytetään aikaa ja rahaa, josta saa sitten sadon.


"Toivottavasti he välittäjätkin pääsevät kuiville ja aloittavat tämän niin ainutkertaisen elämän päihteittä."

Miksi toivot, että jokainen nauttisi elämästä juuri siten kuten sinä katsot oikeaksi tavaksi? Miksi päihteettömyys/päihteiden käyttö on hyvä/paha kysymys? Miksei päihteettömyydestä nauttiva saisi nauttia päihteettömyydestään ja päihteiden kanssa järkevästi toimiva nauttisi päihteistään? En tapa ketään, en ryöstä ketään, en kiusaa ketään, en ole ollut elämäni aikana yhtä ainotta minuuttia poissa töistä kannabiksen takia, en rahoita käyttöäni laittomilla toimilla, en diilaa, en nauti täysin selvänä olosta niin paljoa kuin kannabiksen vaikutuksen alaisena, en yllytä kanssaeläjiäni polttamaan, en toimi sekavasti muulloin kuin silloin viikonloppuisin kun siihen tarkoituksella pyrin... Minunkin elämäni on hienoa, ainutkertaista ja vielä buustattu paremmaksi!


"Parhaat välittäjät ei käytä itse, koska tietävät itsekkin niiden vaarat, mutta huumeissa liikkuu suuret setelit. "

Juuri... Kannabiksen kotikasvattajathan vetelevät vertoja Kolumbian huumekeisareille.


"Tehkää parannus ja pitäkää itsestänne huolta."

Tein ja pidän. Siksi vain mietoja, vähän viisaampi ruokavalio ja yrityksiä alkoholin vähentämiseen.

No tavallaan olen välittäjä. Välitän siitä mistä nautin. (Huom: Siitä, en sitä.)

Äänestä

kannattaa pitää kama laittomana.laillinen hamppu pilaisi näitten "liikemiesten"bisneksen täysin. kannabista ostava saa usein kuulla tavaran loppuneen mutta olisi tätä toista suomessa yleensä amfetamiinia mutta voi olla muutakin kovaa tavaraa.kannabis kun ei ole kannattava muuten kuin sisään vetoon ja diileri tavoittelee rahallista hyötyä kuten mikä tahansa kauppias. juuri tässä on portti eihän se kannabiskaan koukuttanut niinkuin valistus varoitti että jos ne valeteli muustakin.

Äänestä

No siis jos kannabiksesta puhuu hyvää julkisesti on mahdollista että kieltolaki puretaan ja valtio ottaa markkinat itselleen. Se ei ole välittäjälle lainkaan hyvä asia.

Vähemmän tunnettua historiaa: Alkoholin kieltolain aikaan suomen pirtutrokarit olivat raittiusliikkeen suurin yksittäinen tukija. Epävirallisesti tietenkin.

Kova diiileri siis kannattaa kieltolakia henkeen ja vereen eikä salli minkäänlaisia myönnytyksiä. Varhaisen puuttumisen huumehoito on diilerille paha asia (asiakas katoaa juuri kun pysyvä asiakassuhde on varmistettu), korvauslääkitys on paha asia (lailliset tropit diilerin myyntiartikkeleiden sijasta? ei kiitos) jne jne jne. Joten KUKA itseasiassa onkaan se diileri noin niinkuin kommenttiensa ja ratkaisumalliensa puolesta?

Väitämpä että muutamat näistä näennäisesti huumevastaisista ovat. Eivät muut. Me vapauttamisen kannattajat olemme rivikäyttäjiä.

Eskoseni, maailma ei todellakaan ole itsestäänselvä paikka.

Äänestä

nytkö vasta sen tajusit? onhan noi vakionimimerkit täällä jauhanu paskaa kannabiksen "terveellisyydestä" täällä iän-kaiken. asikaskuntaa täytyy pitää yllä, kuolleisuus on huumekuvioissa suurta ja kohta olisit entinen välittäjä jollet koko ajan hankkisi uusia asiakkaita.

Äänestä
  • edes yksi kannabikseen kuollut.sen myrkyllisyys on niin vähäinen ettei yhtään kuoleman tapausta tunneta koko mailmassa.mutta ehkä sinä sellaisen löydät.

    Äänestä

muutaman hampun kasvatus omaan käyttöön olisi suoraan diilereiltä pois.poliisitkin osaa erottaa onko kyseessä kilotarha vai omaan käyttöön tarkoitettu.sillä on kiinni jäädessä aika suuri merkitys kuinka paljon kasvaa.selvästi omaan käyttöön=sakkoja.myyntiin kasvatus=ehdollista tai ehdotonta sekä isommat sakot.

Äänestä
  • Miksi myyntiin kasvatus olisi muka jotenkin paha asia? Oletettavasti asiakkaat hakee pilvensä Igorilta jos kotikasvattaja ei ole tuotteineen markkinoilla. Tällöin alkaa taas toteutua porttiteoria.

    Kun poliisi tapaa kotikasvattajan olisi nykytilanteessa järkevämpää alkaa seurata että milloin Igor tulee pesäpallomailan kanssa suojelemaan bisnestään ja siten napata iso paha kala kiinni ja jättää kasvattelija pitämään huolta etteivät naperot joudu kovien huumeiden läheisyyteen jatkossakaan. Pilveä nyt voi sietää lähes rajattomasti.

    Itse en todellakaan ala ikinä kasvattelemaan. Jopa minun moraalini tajuaa että Made in Finnish kukka on 100 kertaa parempi asia kuin Igorin Kengänpohjat. Ei vain laadun vaan myös sivubisnesten ja kerrannaisvaikutusten kannalta. Miksi siis pelata jokseenkin yhteiskuntamyönteinen taho pois kentältä ja korvata hänet sairaammalla ja pahemmalla?

    Äänestä

  • ...................... kirjoitti:

    Miksi myyntiin kasvatus olisi muka jotenkin paha asia? Oletettavasti asiakkaat hakee pilvensä Igorilta jos kotikasvattaja ei ole tuotteineen markkinoilla. Tällöin alkaa taas toteutua porttiteoria.

    Kun poliisi tapaa kotikasvattajan olisi nykytilanteessa järkevämpää alkaa seurata että milloin Igor tulee pesäpallomailan kanssa suojelemaan bisnestään ja siten napata iso paha kala kiinni ja jättää kasvattelija pitämään huolta etteivät naperot joudu kovien huumeiden läheisyyteen jatkossakaan. Pilveä nyt voi sietää lähes rajattomasti.

    Itse en todellakaan ala ikinä kasvattelemaan. Jopa minun moraalini tajuaa että Made in Finnish kukka on 100 kertaa parempi asia kuin Igorin Kengänpohjat. Ei vain laadun vaan myös sivubisnesten ja kerrannaisvaikutusten kannalta. Miksi siis pelata jokseenkin yhteiskuntamyönteinen taho pois kentältä ja korvata hänet sairaammalla ja pahemmalla?

    se on kuitenkin niin että kotimaisesti myyntiin kasvatus ei tuo yhtään pienempää tuomiota kuin diilaus ylipäätään.jos laki sallisi olisin välittömästi perustamassa puutarha ja kahvila yhdistelmää saisi suomikin verotuloja ja käyttäjät laaturuohoa.junttimaassa on vain pirun vaikea tehdä eroa aideiden välillä meillä kun kaikki niputetaan samaan läjään.ajatuksena kuitenkin mahtava rentoa menoa kukalla eikä mitään känni örvellystä.

    Äänestä

Luuletsä et ykskään diileri, esim tollanen tyypillinen nuori nainen, tuhlaa aikaansa tällä juupas-eipäs kannabispalstalla? Varsinkin kun täällä ei juuri mainosteta kovien huumeiden ominaisuuksia eikä juuri pahemminkaan kannabiksen ominaisuuksia sinänsä, vertailukeskustelu on yleisluontoista ja periaatteellista.

Ei tällanen päihdepoliittinen ja mielipidepohjanen keskustelu oo ollenkaan huumediilereiden taktiikkaan kuuluvaa, eikä ees tavallinen itsekin käyttävä säätäjä mitään tällä palstalla tee.
Ei muuten vieraile diilerit pahemmin edes nuorten suosimilla varsinaisilla suomalaisilla huumepalstoilla; toisaalta webbimasterit lemppaa ne pois kun huumekauppaa ei netissä saa käydä eikä kukaan minkään nettiviestin perusteella mitään keneltäkään osta. Ja se huumeiden kehuminen, no joo, ihan yhtä paljon ja enemmänkin niitä kritisoidaan -/ parikymmpisten saiteilla. Jaetaan myös infoa vaaroista.

Tää on nykypäivän todellisuutta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Salama Santeri kirjoitti:

Välittäjät antaa luonnollisesti huumeista hyvän kuvan ja niitä tuntuu täällä vilisevän.
Luonnollisesti koska se on heidän elinehto, että saavat käärityksi rahat, tai saavat sen tuiki tarppelliseksi käyvänsä aine määrän, mikä on aina isompi ja isompi.
Toivottavasti he välittäjätkin pääsevät kuiville ja aloittavat tämän niin ainutkertaisen elämän päihteittä.
Parhaat välittäjät ei käytä itse, koska tietävät itsekkin niiden vaarat, mutta huumeissa liikkuu suuret setelit.
Tehkää parannus ja pitäkää itsestänne huolta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu