Kyllä eilisen ja kaikkien vaalikeskustelujen perusteella Halonen on ylivoimaiseti paras. Niinistön "otsarypyt" senkun vain syvenee. Vanhanen toiseksi paras. Halosen ja Vanhasen puhetyylin rauhallisuutta ja vastauksien selkeyttä ei voi kuin ihailla.
Halonen paras
ph 55
6229
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
vai ratikka lippu 1,5€ HÖPÖHÖPÖHÖPÖ! tuota "kokokansan" huuhaa presidenttiä ei todellakaan voi äänestää.
Koska oman kanavan keskustelu oli niin luotettava ja ennalta suunniteltu. Halonen tiesi, että häntä ei Ylellä ahdistella ja hänen annetaan puhua rauhassa. Häntä oli myös psyykattu etukäteen, jotta olisi hermostumatta - toisin kuin Sarasvuon haastattelussa.
Eivät uskaltaneet kysyä Haloselta oikein mitään. Tulee pian kenkää. Oli sellainen tunnelma koko ajan, kuten eräässä tietokilpailussa. Kysymys Haloselle; mikä on aku ankan veljenpoikien nimet? Kysymys muille; luettele titanikin tuhossa surmansaaneet aakkosjärjestyksessä aloittaen aakkosten viimeisestä kirjaimesta?
Ratikkalippu, voi hevon pieksut sentään sossuja
perusteella on selvää, että Lahtikin ohittaisi Tarjan, jos pelkkää vaalikeskustelua ajattelee. Lähtekää ihmiset äänestämään, että saadan sossut kuriin. Ne vie Suomen täysin pilalle. Äänestäkää ihan ketä muuta tahansa. Jokainen olisi parempi pressa
Ei sovi millään osa-alueella presidentiksi. Hyvää ei oikein keksi miettimälläkään.
mitä tahtoo, kun tietää ettei joudu sanoistaan vastuuseen vaalien jälkeen. Ei Pääministerinä, eikä varsinkaan Presidenttinä. Vaan saa palata odottavaan virkaansa investointi pankkiin.