minulla on poskeen tullut ihottuma, käytän siihen bucort 0,1 ja daktacort nimisiä voiteita ..lääkäri määräs..1-2 viikkoo pitää yrittää niitä käyttää jos lähtis ihottuma pois..mutta vielä ei ole auttanu .. 2 päivää vasta läträilly niillä..onko kellää muulla ollut poskessa moista ihottumaa?? vain toisessa poskessa.
Vastaukset 3
- fze
Itse en ehkä vkoa enempää käyttäisi mietoakaan kortisonia laajalti kasvoille, ennen kuin osaavan ihotautilääkärin kanssa juttelisin. Laitatko kortisonia sisältävää voidetta kerran vai kaksi vuorokaudessa?
- kuupeikotar
itse omistan erittäin laajan kirjon erinäisiä allergioita joten olen jo miltei tottunut siihen että nahka on aina enempi vähempi rikki jostain kohtaa.. apolar on ollut minulle ainakin tähän asti sellainen voide mikä on tepsinyt kun olen oikein "ruvella". Ei muuta kuin rohkeesti ihotauti lääkärin juttusille jolta pyydät em voide reseptin.. Tietysti tämä sinun ihottumasi on syytä myös ennemmin tai myöhemmin tutkia syy sille jotta osaat jatkossa välttää sen aiheuttajaa..
- ...
Mulla on toisessa poskessa ihottumaaa kanssa, käytän siihen kortisoni rasvaa, mulla on ollu se ihottuma jo noin 3 päivää eikä oo vieläkään lähtenyt.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 981201
Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku86817Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella29761- 64677
Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.93606- 31593
- 18548
S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist15531Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa
Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta43513- 10466