Maanataina olisi tarkoitus mennä koeajamaan tuollainen. En ole koskaan haaveillut bemarista mutta täytyyhän se mennä ajamaan kun sitä kehutaan hyväksi. Huomenna meen ajamaan volvo v70 diesel sekin. Ja sitten tarkoitus mennä myös koittaman mersun C220 diissleliä. Bemari myyjän mukaa 320 bemarissä on parempi automaatti loota kuin mersussa.
uusi 320 d automaatti
Koeajelia.
51161
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Toivottavasti päädyt bemariin:)
Hyviä vaihtoehtoja kaikki.
Olen käynyt kokeilemassa mersun C220 ja bemarin 325 (Mersu diesel ja bemu bensa)
Pidin bemarin ajo-ominaisuuksia ja ergonomiaa mersua parempana, myös bemarin muotoilu miellytti enemmän.
Hyviä autoja molemmat.
erittäin hyvä BMW:ssä.
kestävä myös.
Millaiset oli kokemukset?
Eli ajoin Volvolla vuorokauden ja kyllä se on AUTO. Sillä tekee pitkää matkaa kyllä mielellään. Bemari oli pettymys volvon jälkeen pieni oli ja musta sinne bemariin on hankala mennä ja varsinkin tulla pois sieltä. Ja automaatti oli parempi Volvossa vaihtoi pehmeämmin. kuin bemarissa. Keskiviikkona olis vuorossa vielä saab 9-5 diesel
Ottamatta kantaa autojen paremmuudesta haluan vain tuoda esiin että Mersusta tulee uusi malli ensi syksynä ja myös Volvo on ihan malli elikaarensa ehtoolla.
E90 BMW taasen on aivan tuore malli.